Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Němečtí skokani bez revolučního materiálu

9 2002
Park City - Němečtí skokani na lyžích do poslední chvíle tajili revoluční novinky ve vybavení, avšak na olympijských hrách je použít nesmějí. Členové výpravy každého napínali a slibovali podobně razantní změnu, jakou se stal přechod na V-styl. Jenomže nové aerodynamické helmy a moderní kombinézy nakonec v Salt Lake City nebudou moci použít, protože jim to technická komise zakázala.

I přesto, že se na můstcích v Utah Olympic Parku nemohou obléci do svých převratných novinek, patří Němci k favoritům soutěže družstev a Sven Hannawald s Martinem Schmittem i mezi jednotlivci. "S novým vybavením jsme mohli zaznamenat útok na stupně vítězů," řekl německý trenér Reinhard Hess.

"Ale musíme to hodit za hlavu a bojovat o medaile i bez novinek," dodal.  Paradoxně to byl krajan Helmut Weinbuch, bývalý generální sekretář Německé lyžařské federace a současný šéf technické komise při Mezinárodní lyžařské federaci, kdo smetl ze stolu žádost o povolení využívat nové vybavení. "Nemají hotové testy bezpečnosti," vysvětlil stručně a jasně Weinbuch.

Skokanské helmy připomínají cyklistické přilby pro časovku, protože jsou v týlu protáhlé. Na bocích a kolenou kombinéz je použit speciální materiál, který by měl závodníka zrychlovat. "Podle pravidel nemůže být kombinéza ušita ze dvou rozlišných materiálů," doplnil Weinbuch další argument proti novince.

Němečtí skokani se na Weinbucha nezlobili. "Jsem spokojený se současnou výbavou. Neztrácím čas přemýšlením o tom, že jsem mohl mít něco lepšího," uvedl Hannawald, vítěz pěti ze sedmi závodů Světového poháru, předcházejících olympiádě.

Autor:


Další z rubriky

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...Najdete na iDNES.cz