Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nemocný Bailey zlato neobhájí

22 2000
Sydney - Kanadský sprinter Donovan Bailey vítězství v olympijském závodu na 100 metrů neobhájí. Ambice bývalého světového rekordmana, jenž se dva roky potýkal se zdravotními problémy, zhatila chřipka, která ho sklátila jako řadu dalších sportovců v zaplněné olympijské vesnici. "Po čtyřiceti metrech jsem se nemohl nadechnout. Nemohu se ani pořádně hýbat," stěžoval si Bailey po meziběhu, ve kterém nejprve ulil start a pak od začátku za soupeři zaostával. Po několika desítkách metrů se přestal snažit a cílem proběhl za 11,36 vteřiny. Namále měl už v rozběhu, v němž postoupil ze třetího místa časem 10,39.
"Mám nějaký virus, ale nevím, o co přesně jde," vysvětloval Bailey. "Neměl jsem běžet. Ale nikdy se předem nevzdávám a tohle je přece olympiáda." Dvaatřicetiletého atleta skolila nemoc čtyři dny před startem a nepomohla mu ani intenzivní léčba antibiotiky.
"Bylo by prima běžet ve finále proti obhájci olympijského titulu, ale bohužel se nám to nepoštěstí. Dělal, co mohl, ale je nemocný," komentoval největší favorit stovky Američan Maurice Greene, jenž Baileyho připravil o světový rekord z olympijského finále v Atlantě.

Bailey, jehož kariéru téměř ukončilo zranění achillovky z basketbalu, stále věří, že se dá do pořádku, aby příští sobotu mohl běžet štafetu. "Mám pár dnů na odpočinek, pak uvidíme. Chci běžet, ale jestli budu vypadat takhle..." nedokončil běžec, který se v červnu vrátil mezi elitu časem 9,98.
Autor:


Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz