Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nepříjemné překvapení: Doktor až osmý

30 2000
S y d n e - Nepříjemným překvapením na účet české kanoistiky skončil olympijský závod na 1000 m na kanálu v Penrithu - obhájce zlata Martin Doktor skončil až na 8. místě a neobhájil zlato z Atlanty. Prvenství získal německý kanoista Andreas Dittmer, bez medaile skončil další z favoritů Maxim Opalev z Ruska. Zítra bude Doktor ještě obhajovat prvenství na poloviční trati.
Poslechněte si hodnocení Martina Doktora - ikona audio

Závod začal přesně podle předpokladů. Od úvodního záběru se do čela dostal ruský fenomén Maxim Opalev a již v první čtvrtině trati si vybudoval náskok jedné lodě. Zbytek startovního pole vedl nejrychlejší muž z rozjížděk Dittmer, Doktor se držel na třetím až čtvrtém místě.

Stejné pořadí bylo ještě v polovině závodu. Pak začal Opalev ochabovat a jeho náskok se postupně zmenšoval. Oproti všem předpokladům se mu ale nepřibližoval český reprezentant, který naopak klesl na pátou pozici. Nejdříve se přes Opaleva přehnal Dittmer, jenž se nezadržitelně blížil k největšímu úspěchu své kariéry. V závěsu za ním se nečekaně držel Balceiro, který dokázal odrazit i finiš mistra světa z roku 1997 Gilese.

Trápící se Doktor neudržel ani páté místo a projel cílem se ztrátou necelých osmi sekund na Dittmera. Za českým závodníkem zůstal pouze Slovák Peter Páleš. Opalev skončil šestý. Šanci na opravu bude mít Doktor v neděli, kdy se pokusí obhájit čtyři roky starý triumf na poloviční trati.

Německý kanoista Andreas Dittmer vyhrál závod na 1000 m

Prvním Dittmerovým gratulantem byla jeho sestra Anja

Marný boj kanoisty Martina Doktora na trati 1000 m

Martin Doktor po dojezdu závodu na 1000 metrů, ve kterém dojel až osmý

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...Najdete na iDNES.cz