Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Neřeším, kdo bude chytat, říká Vokoun

14 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Už si na ty otázky zvykl. I na to, že na ně nemůže odpovědět. Odpověď nezná. Kdo bude českou brankářskou jedničkou na hokejovém olympijském turnaji v Turíně zůstává stále nezodpovězeno. Tomáše Vokouna dělí, stejně jako Dominika Haška, od poznání záměrů kouče Hadamczika jen pár hodin.

"Ne že by mi to bylo jedno, ale nemyslím na to," tvrdí Tomáš Vokoun. A dodává: "Už jenom být na olympiádě je pro mě velká čest."

Vážně vás ta nejistota neužírá?
Nepříjemné je to v tom smyslu, že to nemůžu ovlivnit. Ale nechtěl bych, aby to špatně ovlivňovalo naladění mužstva. Tím, jestli budu, nebo nebudu chytat, se můj přístup k turnaji  nijak nezmění. Gólman může být dvojka a ten druhý se v první minutě zraní. Člověk musí být připravený pořád. Nepříjemné je pro mě to, že mimo led dostávám pořád otázky, na které neumím odpovědět, protože odpověď neznám. Každému říkám pořád to samé dokola.

Takže jste připraven na všechno, i na variantu, že byste se ve skupině střídali?
Všechno je možné. Od toho máme trenéra. On rozhodne a bude to tak, jak on uzná, že to bude nevhodnější. Opravdu nevím nic víc než vy a ani jsem se po tom nepídil. Když jsem s ním mluvil, řekl mi to samé, co říká médiím. Že se dozvím víc, až přijedeme sem, že si sedneme, až tady budeme všichni tři a budeme spolu všichni tři mluvit. Nemůžu k tomu říct víc.

S Dominikem Haškem se moc neznáte, že?
Párkrát jsme se bavili, ale je pravda, že se neznáme skoro vůbec. Jednou jsme spolu byli na exhibici, jednou jsme se spolu bavili po telefonu. A to je všechno.

Nezajdete si třeba na kafe, abyste si spolu určité věci vyříkali?
Ale to není mezi námi. Je to věcí trenéra. Mezi námi snad ani nemá cenu se bavit o tom, kdo bude chytat. Jsem profesionální hráč, hraju hokej dlouho. Když budu chytat, budu se to snažit dělat co nejlépe, když ne, budu dělat pro mužstvo všechno, co bude důležité. Kdo bude hrát, je na rozhodnutí trenéra, my hráči do toho ani nemáme co mluvit. Kdybychom to spolu ještě my dva probírali, to by nepomohlo ničemu.

Jakou jste cítil formu v posledních zápasech před olympijským turnajem?
Cítil jsem se velice dobře. Ale to nic neznamená. Rozhodnutí, kdo bude chytat, se nedělá na základě posledních tří, čtyř nebo pěti zápasů. Ani nevím, podle čeho se trenér rozhoduje, ale spíš jde o dlouhodobé věci, prostě o to, komu víc věří. Je v podstatě jedno, jestli jsme poslední zápas vyhráli, nebo prohráli. Ale podle mě je už rozhodnutý, jenom to ještě neřekl.

Nejste unavený? Váš program v NHL byl hodně náročný...
Unavený jsem, ale unavený je každý a každý se s tím musí vyrovnat. Máme na to dva dny. Únava je jasná, máme odehráno přes šedesát zápasů. Ale nejsem unavený o nic víc, než kdokoli jiný. I když si nedovedu představit kluky, kteří hráli teď poslední zápasy a hned je čeká cesta a pak turnaj...

Reprezentační brankáři Tomáš Vokoun (vlevo) a Dominik Hašek

Reprezentační brankáři Milan Hnilička (vlevo) a Tomáš VokounNajdete na iDNES.czmobilní verze