Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Neumannová chválí olympijské tratě

25 2002
Soldier Hollow - Ideální podmínky k tréninku využívá česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová na olympijských tratích v Soldier Hollow. Za slunečného a mrazivého počasí se již týden aklimatizuje na vysokou nadmořskou výšku v dějišti her. "Jsou tady nádherně upravené tratě a perfektní podmínky," řekla Neumannová. "Prozatím trénujeme déle a v nižších intenzitách, takže to příliš nebolí," doplnila vedoucí běžkyně pořadí Světového poháru.

Olympijské běžecké tratě společně s Neumannovou a Kamilou Rajdlovou využívá kompletní výprava Švédska, která je v USA déle než české běžkyně, a od středy také Norky v čele s Bente Skariovou. Poprvé do areálu zavítali také ostatní čeští běžci na lyžích, kteří dosud využívali jen lehčí okruh na golfovém hřišti.

Na výšku okolo 1800 metrů nad mořem si Neumannová poměrně zvykla. "Už dvě noci spím docela v pohodě. To nejhorší je za mnou, ale výška je cítit dost," uvedla běžkyně. Její organismus se díky dlouhodobé přípravě s vysokohorským prostředím lépe srovnává. "Každým pobytem, co tady jsem, je to lepší. První dny nejsou tak hrozné jako dříve," ulevila si Neumannová.

V Soldier Hollow bydlí v jednopatrovém domu, z kterého má výhled do krajiny, na hory a za domem termální prameny. "Je tady kráter, do kterého se dá chodit koupat. Vody má teplotu asi 37 stupňů," přiblížila běžkyně. Sama toho nevyužije, i když by vodu mohla využívat k regeneraci. "Zkoušet to nebudu, protože přechody z vyhřáté vody do zimy, to by asi nebylo moc dobré," dodala.

Bežkyně Kateřina Neumannová na olympijské trati v Soldier Hollow.

Autor:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...Najdete na iDNES.cz