Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Neumannová: Šesté místo nám sluší

18 2006
Pragelato - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Spokojená se svým výkonem i konečným výsledkem družstva byla Kateřina Neumannová po běžecké štafetě na 4 x 5 kilometrů. "Šesté místo nám sluší. Vzhledem ke složení týmu a letošním výsledkům holek je to podle mě solidní výsledek," konstatovala v cíli.

Se svým výkonem jste jistě spokojena.
Určitě. Do závodu jsem šla uvolněná, v pohodě. Ráda bych si tu pohodu udržela až do třicítky a oklepala ze sebe určité napětí. Je to sice olympiáda, ale přílišné nabuzení a stres výkonu příliš neprospěje.

Štafetu jste přebírala na devátém místě, s velkou ztrátou na medailové příčky. Pojala jste jízdu jako ostrý trénink před závodem na 30 kilometrů?
Když má člověk na sobě startovní číslo, nikdy to není trénink. Na druhou stranu už včera jsem byla v úplně jiné pohodě než před individuálními závody. Věděla jsem, že na medaili to na devětadevadesát procent nebude. Pak už jde jen o to dobře si zazávodit a neudělat mančaftu ostudu. Myslela jsem, že to dojedu v pohodě, ale když jsem před sebou viděla Finku, která doslova kulhala, jela jsem pořád naplno.

Stačila by ještě jedna Kateřina Neumannová k medaili ze štafety?
Myslím, že ano. Dvě velice dobré a dvě slušné závodnice v současné době stačí na medaili. Ale štafety se pokaždé vyvíjejí pokaždé úplně jinak. Dnes třeba zůstaly bez medaile Norky, což je obrovské překvapení.

Zajela jste dnes druhý nejrychleší bruslařský úsek, znamená to pro vás něco před volnou třicítkou?
Určitě. Je to signál, že jsem zpátky v pohodě a že na to mám.

Jak jste se oklepávala ze závodu na deset kilometrů klasicky, po němž jste nebyla úplně spokojená? A co vás čeká ve dnech před pátečním závodem na třicet kilometrů?
No po tom, co se okolo toho závodu dělo, mi to chvíli trvalo, ale už to mám za sebou. Zítra budu odpočívat a pak potrénuju před třicítkou. Ale nebude to nijak intenzivní trénink, jde o to být připravená, ale zároveň v pohodě odpočinutá. Třicítka je totiž hodně specifický závod. Vyloženě dobře jsem zajela jen jednu, loni v Oslu.  Ale těším se na to.

Zmínila jste se, že váš servisman Ulf Olsson nebyl možná při přípravě lyží na klasickou desítku úplně stoprocentní. Co se stalo?
Naši servismani Víťa Fousek a Honza Pešina vytestovali variantu mázy a Ulf mi tam nakonec dal trošku jinou. Všichni tvrděj, že ty lyže nebyly ideální. Když to zpětně vyhodnotím, tak jsem se nepřiměřeně "prošila" v první polovině závodu, který mi měl díky silovým pasážím vyhovovat. Je dost možné, že jsem tam měla tupější lyže. To znamená, že výborně stoupaly, ale nebyly tak kluzné. Ale těžko odhadovat, jak velká chyba to byla. Už je to pryč, musíme si to vyřešit sami se sebou.

Už jste s tím o tom mluvila?
Zatím jen krátce. Náš vnitřní závěr si teprve musíme udělat.

Do Pragelata se za vámi vrátila dcerka Lucie, jaký relaxační program vás v nejbližších dnech čeká?
Zítra budu odpočívat. A pokud bude trošku slušné počasí, chtěla bych si v týdnu jednou zajít na sjezdovky a také se podívat na zápas našich hokejistů. Lucku bych samozřejmě na lyže také ráda vzala, ale je tu okolo dost lidí, kteří se o ní postarají. Spolu vyrazíme na hory až po olympiádě.

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová.Grafton Recruitment Praha
Technik vstřikovacích forem

Grafton Recruitment Praha
Plzeňský kraj
nabízený plat: 40 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze