Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Neumannová si chce počkat na svou šanci

8 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nastala situace, po níž Kateřina Neumannová zrovna dvakrát neprahla. Den před jejím úvodním vystoupením na zimních olympijských hrách v Salt Lake City se tvář počasí zakabonila. Mrazivé a slunečné dny skončily, obloha se zatáhla, z nebe se vysypaly sněhové vločky a rtuť teploměru se na běžeckých tratích v Soldier Hollow přiblížila nule. Podmínky, které čeští lyžaři nemilují, protože jim oproti skvěle zabezpečeným týmům typu Norů schází dokonalé technické zázemí. I Kateřina Neumannová může mít problémy.Závod můžete sledovat on-line ZDE

Firma, která české hvězdě dodává lyže, jí přivezla do dějiště her speciální pár, jenž by měl vyhovovat právě takovému povětrnostnímu nadělení. "Na lyžích je nějaká tajná struktura, o níž nechtěl šéf firmy ani konrétněji mluvit," podotkla Kateřina Neumannová. Servismani mají každopádně před sobotním kláním o zábavu postaráno, zvolit ideální postup je málem stejně kruté, jako najít kámen mudrců.

Prvním olympijským soubojem v bílé stopě, v němž se bude zároveň rozdávat úvodní medailová kolekce XIX. ZOH, bude volná patnáctka žen, na kterou nemá Neumannová z velkých akcí špatné vzpomínky. Na juniorském MS v roce 1993 získala na této trati bronz, kovem stejné hodnoty se v patnáctikilometrovém běhu volnou technikou ozdobila i na světovém šampionátu v roce 1997 v Trondheimu.

V Soldier Hollow je však na programu závod s hromadným startem, který má svá specifika. Půjde do tuhého, bude to mela, na dva 7,5 km dlouhé okruhy se naráz vydá smečka všeho odhodlaných bojovnic. Hodí se drzost, ostré lokty, či v horších případech hůlky, navrch budou mít závodnice bez skrupulí.

"Nemíním se honit někde vpředu, chci odjet taktický závod schovaná ve vedoucí skupině. Budu čekat, jak se situace vyvine," plánovala si osmadvacetiletá rodačka z Písku. "Belmondová nebo Lazutinová budou chtít pole určitě roztrhat. Když se budu cítit dobře, mám v závěru šanci, ale pro mě bude důležitých prvních čtrnáct kilometrů," tuší Neumannová.

Tratě jsou připravené velmi dobře. "Případné oteplení nemusí vůbec vadit," prorokovala držitelka dvou medailí ze ZOH v Naganu. Závod, v němž Kateřina Neumannová zahájí pouť za svými olympijskými sny, začíná v 17 hodin středoevropského času.

Kateřina Neumannová se chystá na olympijské závody

Autor:


Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...Najdete na iDNES.cz