Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Neumannová spěchala za rodiči

Uvítání Kateřiny Neumannové na Zadově. | foto: Slavomír KubešMF DNES

28 2006
Zadov - Velký černý džíp odbočil z hlavní zadovské silnice a hlubokými závějemi se blížil k penzionu. "Vítej doma, zlatá Katko," hlásal transparent Fan Clubu Šumava-Zadov, připevněný na dvou velikých dřevěných hrablech před penzionem. Řidička Kateřina Neumannová však čekající klubko patnácti místních fanoušků minula a zamířila rovnou do garáže.

První chvilky patřily nejbližším. Olympijská vítězka v běhu na lyžích i její dcera Lucie se objímaly s rodiči. Fanoušci napjatě čekali na mrazu. "Katka opravdu asi nepůjde ven, musí si jít lehnout," varovala starostlivě šampiončina maminka Zdeňka Neumannová.

Po pěti minutách lyžařka přece jen vyšla. Přestože se záhy v horečce třásla zimou. S dcerou v náručí krátce poděkovala za květiny i gratulace.

"Někdy později si v hospodě dáme pivko, ale dneska to nejde," omlouvala se. "Beru antibiotika."

A pak sáhla do kapsy. "Něco jsem vám přivezla ukázat."

Vytáhla obě medaile z Itálie. Masivní zlatý i stříbrný disk vzápětí kolovaly mezi natěšenými fanoušky. Nakonec tekl i alkohol a jedno šampaňské včera i Neumannová přece jen uchopila. Všechny kolem sebe s ním postříkala, jak jsou na Zadově zvyklí. Říkají, že trénují rychlé špunty.

Slavilo se nakonec i bez Neumannové. Fanoušci se vypravili do oblíbené hospůdky U Horejšů. A šampaňské znovu teklo proudem. Kateřina Neumannová si tou dobou sedla v patře penzionu s rodiči a v rodinném kruhu střídmě slavila.

"Má nahoře připravený dort a květiny," prozradil tatínek Milan Neumann. "Víme, že není zdravá a budu rád, až bude pod střechou a odpočine si."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze