Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Neumannové je lépe, třicítku běží

Kateřina Neumannová

24 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, kterou od středy trápily příznaky virózy, nakonec nebude chybět na startu závodu 30 kilometrů volnou technikou. Ten začíná v Pragelatu v 11.30. "Poběží," potvrdil Jaroslav Větvička, šéflékař české výpravy na hrách.

Přímo u stříbrné medailistky ze skiatlonu byl v posledních hodinách fyzioterapeut Pavel Kolář. "Katka vypadá dobře. Upravilo se to," potvrdil dnes krátce po deváté povzbuzující zprávu.

Závod budeme sledovat on-line ZDE


"V noci spala dobře. Neměla teplotu a k závodu by měla normálně nastoupit," doplnil Kolář.

Neumannová v polovině týdne onemocněla faringitidou, která se projevila zánětem hrtanu. Česká běžkyně byla v péči lékaře Martina Koldovského a zmíněného fyzioterapeuta Pavla Koláře.

"Ale jo, půjde to," konstatovala stručně cestou z rozjíždění Kateřina Neumannová.

Do závodu na 30 kilometrů volnou technikou, který bude jejím posledním olympijským závodem,  vyběhne  se startovním číslem 2.

K hromadnému  startu nastoupí celkem 62 závodnic, z Češek poběží ještě Kamila Rajdlová s číslem 29, Helena Balatková - Erbenová (38) a Ivana janečková (40).

Ve startovní listině nechybí ani dvojnásobná olympijská vítězka z turínských her Kristina Šmigunová z Estonska. K favoritkám budou patřit i Rusky Čepalovová a Medvěděvová, prosadit se budou snažit i domácí Italky a Norky.Najdete na iDNES.czmobilní verze