Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nezatracujte nás, když to nevyjde, prosí atletka

27 2004
Brno - S dobrým pocitem odcházela od počítače trojskokanka Šárka Kašpárková. "Bylo to fajn, lidé byli příjemní, snad mě mají rádi," usmála se po zodpovězení poslední otázky v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES. "Děkuju všem za otázky a na olympiádě nám všem držte pěsti. Pokud to někomu nevyjde, nezatracujte ho, všichni se snažíme udělat maximum," vzkázala na rozloučenou.

Pro Šárku Kašpárkovou byl on-line rozhovor novinkou, nikdy podobným způsobem s fanoušky nekomunikovala. "Hrozně rychle tady utíkal čas," řekla.

Hlavně byla ráda, že nepadaly žádné nepříjemné otázky. "Nikdo mě nenapadal, všechno to bylo v rámci slušnosti."

Všechny odpovědi Šárky Kašpárkové najdete ZDE

V Aténách, kde zažila svůj životní úspěch, se chystá česká atletka ukončit kariéru. "Bude to symbolické, na Řecko mám krásné vzpomínky," říká mistryně světa z Atén 1997. O svých plánech na olympijskou sezonu diskutovala se čtenáři iDNES v on-line rozhovoru.

V roce 1997 byla v Aténách na Šárka Kašpárková vrcholu. Do řecké metropole přijela jako bronzová medailistka z atlantské olympiády a nejlepším výkonem své kariéry vyhrála soutěž trojskokanek. "Když někdo řekne Atény, vzpomenu si na rok 1997 a rozpláču se," přiznala se nedávno.

Před sedmi lety tam skočila 15,20 metru, letos se upíná aspoň k výkonu o metr slabšímu. Přesně tolik totiž potřebuje k jistému startu na olympijských hrách v Aténách.

Zatím má na svém kontě mírnější kritérium, s nímž může na OH jen jedna atletka, takže ji některá z domácích soupeřek může za této situace vyřadit. "O účast v Aténách se nebojím. Věřím, že zůstanu zdravá a skočím i ostrý limit. Letošní příprava byla dobrá," říkala Kašpárková před sezonou.

V sobotu při atletické lize skočila jen 13,48, nicméně s náskokem dvaceti centimetrů zvítězila.

Atletka USK Praha se po narození dcery Terezky vrátila do sektoru před dvěma lety a vesměs laborovala se zdravím, zejména se zády. Do bývalé formy se nedostala, k osobnímu rekordu 15,20 m jí scházel více než metr.

Bývalá mistryně světa naposledy skákala mezi absolutní elitou, když byla šestá na MS v Seville v roce 1999.

Na letošní halové mistrovství světa se Kašpárková kvalifikovala na poslední chvíli, ale na šampionátu v Budapešti skočila jen 13,87 a nepostoupila z kvalifikace.

Minulý týden oslavila Šárka Kašpárková 33. narozeniny a mezi českými atlety už reprezentuje odcházející generaci. Na halovém šampionátu byla z reprezentantů vůbec nejstarší.

Rozlučková olympiáda v Aténách by měla být její čtvrtou. V roce 1992 zápolila v Barceloně ještě ve výškařském sektoru, ale nepostoupila z kvalifikace.

O čtyři roky později v Atlantě vybojovala bronzovou medaili v premiérovém olympijském klání trojskokanek.

V roce 2000 v Sydney postoupila do finále, ale tam nedosáhla ani jednoho platného pokusu a skončila na posledním dvanáctém místě.

Autoři:


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...Najdete na iDNES.cz