Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Neznámý muž chtěl hodit pochodeň do moře

10 2000
S y d n e y - Nebývalému zájmu "chmatáků" se těší na své cestě napříč Austrálií olympijská pochodeň, která v pátek v Sydney zažehne při slavnostním zahájení her olympijský oheň. Ochránci symbolu čelili dnes už čtvrtému pokusu o ukradení, při kterém vytrhl nejmenovaný muž pochodeň z rukou bývalému mistru světa v surfování Tomu Carrollovi a snažil se ji v přístavu Kiama jižně od Sydney hodit do moře. Ochranka i sám Carroll včas zasáhli, muže zadrželi a předvedli k výslechu na policii.

Napadení čelila pochodeň i před čtrnácti dny, kdy ji chtěl sedmnáctiletý výtržník uhasit ve městě Maclean ve státě Nový Jižní Wales hasicím přístrojem. Ochranka však mladíka zadržela.

Podobný incident se odehrál již v červenci, kdy jiný muž vyskočil z davu přihlížejících a pokusil se pochodeň ukrást. Další sabotáž přečkala olympijská pochodeň na konci srpna, kdy se ji pokusil uloupit další sedmnáctiletý mladík, který zaútočil na členku štafety na Pacifické dálnici.

Olympijský symbol, který dorazí do Sydney v pondělí, byl také svědkem úmrtí  čtyřiasedmdesátiletého Australana Rona Kinga, který zemřel na infarkt krátce poté, co absolvoval svůj úsek ve štafetě. Vyteklá hořlavina z pochodně navíc před několika dny vzňala a lehce popálila třináctiletou Tahnee Clydesdaleovou.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz