Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Nicnedělání už Kateřinu Neumannovou nebaví

Kateřina Neumannová, dcera Lucie - Lyžařka Kateřina Neumannová s dcerou Lucií. | foto: Michal RůžičkaMF DNES

22 2006
Pragelato - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Čas odpočinku Kateřině Neumannové končí, v pátek nastoupí v Pragelatu ke svému poslednímu olympijskému závodu v životě. V běhu na 30 kilometrů volnou technikou bude opět patřit k největším favoritkám. "Všechno je zatím v pohodě," pochvaluje si pětinásobná olympijská medailistka.

"Nicnedělání už mi je skoro nepříjemné," svěřila se 33letá běžkyně. "Koukám se na sport v televizi, ale už je ho až moc. Musím si pustit něco jiného."

Po krátkém odpočinku jí začíná závěrečná příprava na páteční závod. "Včera jsem lehce trénovala, dnešek je volný a zítra mě čeká tradiční program dne před závodem."

Pod pěti kruhy bude Kateřina Neumannová závodit naposledy. "Na další olympiádu se pojedu maximálně podívat," opakuje.

Má medaile ze tří olympiád, tři stříbrné a jednu bronzovou. Teď ji čeká loučení a má před sebou poslední šanci splnit si zlatý sen...!

"Vůbec nepřemýšlím o tom, že to je naposledy. Snažím se zůstat úplně v pohodě, nechci se dostat do stresu, jaký tu byl kolem prvních závodů. Třicítku beru jako pohodový závod, ale samozřejmě v něm nechám všechny síly," slibuje.

Za příklad si bere štafetu, do které přistupovala bez nervů jen jako k měřenému tréninku, a přitom zajela jeden z nejlepších časů toho dne.

Pohodu jí dodává i přítomnost dcery Lucie, kterou na začátku olympiády poslala domů. "Nemám tolik času o závodě přemýšlet. Připadám si jako bych byla na soustředění; trénuji si a o závodě nepřemýšlím."

V rámci relexace plánovala návštěvu hokejového utkání s Kanadou a sjezdové lyžování.

"Nepovedlo se jedno ani druhé," zasmála se pozměněnému programu.

V době hokejového utkání trénovala a za sjezdovkami by musela cestovat příliš daleko. "Všechny svahy v okolí jsou zavřené a někam dál se nám jezdit nechtělo," vysvětluje mistryně světa z loňského běhu na 10 km volně.

Oba resty plánuje dohnat o víkendu, až se její olympijské povinnosti definitivně naplní: "Zadala jsem úkol, aby pro mě zajistili sjezdování na sobotu nebo na neděli. A hokejistům budu dneska fandit, aby postoupili dál a já jsem měla příležitost jet na boj o medaile."

Sjezdovky zůstaly neplánovaně zapovězené i pro dceru. "Na rozdíl ode mě na ně Lucka vyrazila, ale moc velký zážitek to nebyl. Cestou tam i zpátky se chudák poblinkala v serpentinách a v areálu ji navíc nepustili na vlek, že je moc malá," říká zklamaně maminka.Najdete na iDNES.czmobilní verze