Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Nikola doplatila na rozhodčí

11 2002
Salt Lake City - Takhle to většinou dopadá, když se startuje po hodně dobrých závodnicích. Rozhodčí nasadí vysoké známky a hned po nich hodně sleví. Podle mě zajela Nikola velmi slušnou jízdu. Trošku opatrnou, byla svázána nervy. Ale všichni jsme byli přesvědčeni, že to mělo být na finále. Rozhodčí na tom měli lví podíl, že v něm nejela. V tomhle sportu rozhoduje věk. Závodníci si místo na slunci musí zasloužit tím, že se roky motají na velkých závodech. Letošní medailistky se už příští rok na lyžích pohybovat nebudou.

Nikola letos zakotvila ve finálové skupině ve všech závodech Světového poháru. Vypadalo to, že ji rozhodčí už mezi elitu přijali. Ale tady na ně doplatila. Horní skok, helikoptéra v pozici s iron crossem, byl jeden z nejhezčích. Loni po nevydařeném svěťáku v Americe jsem jí z legrace řekl, že pro ni nepojedu na letiště. Teď si nemusí lámat hlavu, může se v klidu vrátit domů.

Pomalu, ale jistě už tři roky stoupá. Byla druhá na mistrovství světa juniorů, loni se poprvé dostala do Světového poháru a letos se kromě jednoho závodu vždy dostala do finále. V olympiádě nevidím žádnou sportovní tragédii. Ještě možná dvakrát bude mít šanci.

Autor:


Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze