Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Nikola měla být nejhůř čtvrtá, míní kouč

12 2006
Sauze d ´ Oulx - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Spokojený se svou svěřenkyní a nazlobený na rozhodčí odcházel z olympijského závodu boulařek reprezentační trenér Radek Herot. "Je to holt sport, který rozhodují rozhodčí," konstatoval lapidárně. Nejen podle jeho mínění patřila Nikola Sudová ve finále výš než na šesté místo.

"Závod jsem viděl zvrchu. Ještě se musím podívat na záznam ze spodního pohledu, ale i tak jsem přesvědčen, že měla Nikola skončit do čtvrtého místa," tvrdil rozmrzele.

"Přímý přenos šel do celého světa, a tak všichni viděli, jak dávaj rozhodčí na přední příčky holky, které dělají velké chyby. To ten náš sport trošku strhává dolů, jsem z toho zklamaný," dodal.

K výkonu své svěřenky neměl zásadnějších výhrad. "Bojovala, do finále šla z jedenáctého místa v kvalifikaci a to není vzhledem ke způsobu rozhodování jednoduché. Hřeje mě u srdce, že splnila co si předsevzala. Rozhodla se skočit náročné salto mimo osu a zvládla to se ctí. Bodů za něj ale dostala žalostně málo."

Přes všechna příkoří ze strany rozhočích, se kterými se na závodech občas potýká, trenér Herot o smyslu závodu v boulích nepochybuje. "Kdepak, vybral jsem si to sám a dobrovolně. A pořád mě to baví."

Česká boulařka Nikola Sudová skončila v olympijském finále bez medaile, ale ne bez úsměvu.Najdete na iDNES.czmobilní verze