Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Zklamání z devátého místa opadlo, říká Sudová. Teď chodí fandit

17 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - Chtěla medaili, ale nakonec na ni akrobatická lyžařka Nikola Sudová v Soči nedosáhla. Přestože opanovala jednu jízdu, obsadila nakonec deváté místo. Na neúspěch se snaží rychle zapomenout a na olympiádě teď podporuje ostatní české sportovce.

Svůj závod a konečné deváté místo teď můžete hodnotit s odstupem několika dní. Jak to hodnocení dopadá? 
Ačkoliv to výsledkově neodpovídá, zhodnotila bych své vystoupení na olympiádě kladně. Zklamání postupně opadává. Rozhodly drobné chyby a detaily. A právě ty jsou v součtu pro konečné pořadí nejdůležitější. To v našem sportu rozhoduje a já jich tam několik měla. Ale na druhou stranu doufám, že jsem vývojem závodu ukázala, že jsem na medaili měla. Nerada bych, aby si lidé mysleli, že jsem jela do Soči na dovolenou.

Jak moc to mrzí, že nakonec medaile nevyšla.
Mrzí to hodně. Ten den se mi závodilo moc dobře, měla jsem podporu diváků. To se vám jede mnohem lépe, když vás diváci ženou dopředu. Je to škoda, byla by to krásná třešinka na dortu.

Fotogalerie

Jak vysoko si devátého místa z olympiády ceníte?
Chtěla jsem lepší výsledek. Takže zase tak vysoko nebude. Na druhou stranu, mezi pátým a devátým místem byl rozdíl pouhého půlbodu. Byl to neuvěřitelně vyrovnaný závod a opravdu rozhodly jen detaily. 

Hry si teď užíváte už jen jako divačka, co všechno jste stihla?
Byla jsem na hokeji, na běžeckých sportech a biatlonu. Viděla jsem i Karolínu Erbanovou na rychlobruslení. Když už nezávodím, snažím se alespoň podpořit české sportovce. 

Máte teď čas vidět na olympiádě i ostatní sportoviště. Překvapilo vás, jak Rusové hry zvládají?
To mě opravdu překvapilo. Když jsme tady loni byli na závodech, vypadalo to tu úplně jinak. Nechtěla jsem věřit, že by mohli areály do roka dodělat. Ale ono se jim to povedlo. Jsou ještě místa, která nestihli uklidit nebo dotáhnout, ale to jsou detaily. Je to pro mě překvapení.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze