Vítězství nad norovirem. Nakažení Švýcaři přece jen mohou na start

Pouze startovat pod pěti kruhy některým nestačí, tato snowboardistka závodí přímo v nich. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

17 2018
Řádil na atletickém mistrovství světa v Londýně a své oběti si již vybírá také během zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Norovirus, který provázejí průjmy a zvracení, napadl na dvě stovky lidí, mezi nimi i dva sportovce. Švýcarské reprezentanty v akrobatickém lyžování Fabiana Böscha a Eliase Ambühla.

Když se norovirus šířil loni ve Velké Británii, některé z atletů vůbec nepustil do akce. V Jižní Koreji ke smolným absencím prozatím nedojde. 

Oba Švýcaři, o jejichž onemocnění v pátek informovala agentura Reuters, se již cítí lépe a nevynechají kvalifikaci v lyžarském slopestylu.

Bösch a Ambühl opět mohou trénovat, končí tak jejich karanténa. Akrobatičtí lyžaři totiž byli po zjištění, že se nakazili norovirem, zcela pochopitelně vedením výpravy odděleni od zbytku reprezentace ze země helvétského kříže.

Norovirus se snadno přenáší. Stačí pozřít kontaminovanou potravinu či vypít znečištěnou vodu, vir ovšem ulpívá také na předmětech - třeba klikách dveří či madlech eskalátorů.

A právě madlo eskalátoru hrálo hlavní roli v jednom z videí známého showmana Bösche. Kdo ví, zda se zrovna při tomto kousku Švýcar nenakazil.

„Nikdo jiný nakažený není,“ ujišťovala během pátku mluvčí švýcarské reprezentace. Nyní přišla další dobrá zpráva - Ambühl s Böschem by měli být zdraví a v neděli se pokusí probít do finále slopestylu.

Autoři: ,


Akrobatické lyžování na ZOH 2018

Na ZOH 2018 se soutěží o deset sad medailí v akrobatickém lyžování. Muži i ženy mají stejné disciplíny: boule, akrobatické skoky, slopestyle, U-rampa a skikros. Všechny soutěže hostí areál Phoenix Snow Park.

Nikol Kučerová, Jean Frédéric Chapuis, Victor Öhling Norberg, Sandra Näslundová, Anna Gasserová, Staale Sandbech, Andrea Zemanová, Tomáš Kraus, Nikola Sudová

Další z rubriky

Trenér Pančochové si oddechl: Jsem rád, že vstala a odešla po svých

Česká snowboardistka Šárka Pančochová v cíli po druhém kole olympijského finále...

VIDEO Roza Chutor (Od našeho zpravodaje) Když se Šárka Pančochová vybourala a praskla jí přilba, v jejím trenérovi Martinovi Černíkovi...

Pančochová cítí podporu: Všichni mi říkají, že jsem měla být třetí

Česká snowboardistka Šárka Pančochová v cíli po druhém kole olympijského finále...

VIDEO Roza Chutor (Od našeho zpravodaje) Do osudného skoku si pamatuje vše. Start, jízdu po zábradlí i otočku. "Ale pak jsem se probrala až...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz