Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

POHLED: Za černé pásky pokárání. Opravdu mají dostat důtku Norky?

RADOST I SLZY. Olympijská vítězka Marit Björgenová z Norska (uprostřed) objímá svou krajanku Heidi Wengovou, která skončila třetí. (8. února 2014) | foto: AP

10 2014
Norské běžkyni na lyžích Astrid Jacobsenové zemřel den před začátkem zimních olympijských her v Soči milovaný bratr. Ta zpráva vyrazila dech. Horší snad už přijít nemůže, pomysleli byste si. Ale... Může. Bohužel.

Mezinárodní olympijský výbor udělil norským závodnicím důtku, jelikož k sobotnímu skiatlonu nastoupily s černou smuteční páskou na rukávu . 

Podle pravidel je forma reklamy, propagandy či vyjádření názoru na výstroji sportovců zakázána. "Respektujeme přání vzdát hold tomu, koho jsme milovali a ztratili. Ale věříme, že sportoviště pro to nejsou vhodná místa," uvedla mluvčí MOV Emmanuelle Moreauová.

RADOST I SLZY. Olympijská vítězka Marit Björgenová z Norska (vlevo) objímá svou...

Vítězka Marit Björgenová objímá bronzovou krajanku Heidi Wengovou po skiatlonu.

Že pravidla musí ctít všichni, je stěží rozporovatelný fakt. I Norové to respektují. Šéftrenér Vidar Löfshus deníku VG přiznal: "Byli jsme si toho vědomi, přesto jsme to chtěli udělat. Prostě jsme cítili, že je to správné."

Po sobotním závodě celý norský tým v cíli plakal, zlatá Marit Björgenová se neubránila slzám na stupních. Areál Laura ovládly silné emoce.

Že je přebijí pravidla, sepsaná na papíře, mi přijde smutné. V jistém smyslu ještě víc než ta první zpráva... Ta důtka by patřila někomu jinému.

Marit Björgenová s černou páskou:Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze