Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Norští běžci potkali vzácnou pumu

30 2002
Salt Lake City - Dva norští běžci na lyžích potkali při tréninku v dějišti olympijských her v Salt Lake City vzácný druh pumy. Nevšední zážitek v Americe prožili Tor Arne Hetland a Anders Aukland, když se proháněli v bílé stopě v Sun Valley. "Bylo nádherné ji pozorovat, byli jsme u vytržení. I když olympiáda ještě nezačala, už se můžeme vrátit domů. Olympijský zážitek už máme," vylíčil událost nadšený Hetland norskému deníku Andresseavisen.
Než si běžci stačili pořádně uvědomit, s kým mají tu čest, plaché zvíře zmizelo v lese. "Dělilo nás od sebe tak čtyřicet padesát metrů. Když jsme zjistili, co vlastně vidíme, chtěli jsme jít blíž, ale puma byla hrozně rychlá a utekla," popsal Hetland.
Po návratu do olympijské vesnice norským sportovcům nechtěli místní obyvatelé uvěřit. Zvíře je totiž vzácným druhem pumy, navíc neobyčejně plachým. V přírodě se ji podařilo spatřit jen pár lidem.
Autor:


Další z rubriky

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Mühlegg: Když řeknu vše, vyvolám chaos


Sevilla Tři sportovci přistižení při dopingu během Zimních olympijských her v Salt Lake City se snaží...Najdete na iDNES.cz