Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nova se chce zbavit hokeje ze ZOH v Soči. Získá ho Česká televize?

Momentka z olympijského turnaje ve Vancouveru: český útočník Tomáš Fleischmann najíždí na ruského gólmana Jevgenie Nabokova. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

24 2013
Měl to být projekt, který zbaví televizi Nova definitivně nálepky z éry Václava Tittelbacha, že neumí vysílat hokej ani ho komentovat. Jenže podle všeho hokejový olympijský turnaj ze Soči, jehož vysílací práva loni v říjnu televize získala, nakonec na Nově dávat nebudou.

Komerční televize se ho chce z úsporných důvodů zbavit, byť na jeho přípravě lidé z Novy intenzivně pracovali přes půl roku, a nabízí ho České televizi, která zatím na olympiádu měla vždy monopol.

Přitom ještě loni v říjnu generální ředitel Novy Jan Andruško nadšeně říkal: "Ze zisku vysílacích práv na olympijské hry mám obrovskou radost, zejména získání práv na hokejový turnaj v Soči je pro Novu skvělá zpráva. Jsem přesvědčený o tom, že kanály skupiny Nova přinesou olympijské hry v Soči a Rio de Janeiru v té nejvyšší kvalitě, kterou si český divák bezesporu zaslouží."

Jenže ten před pár dny oznámil, že koncem října končí a následně skončil i celý olympijský projekt. Sama televize prostřednictvím svého ředitele komunikace Josefa Koukolíčka poslala redakci iDNES.cz následné vyjádření: "Na uvedené spekulace nechceme reagovat."

Zatím se nevyjádřila ani Česká televize, výkonný ředitel ČT Sport Jiří Ponikelský v SMS zprávě napsal: "Omlouvám se, jsem na dovolené. Jsou to spekulace. Prosím, kontaktujte naše tiskové oddělení." 

Za něj se pak odpoledne vyjádřila Daniela Němcová, ředitelka Komunikace a marketingu: "Česká televize nemá důvod nastalou situaci komentovat, přípravy České televize na účast na ZOH 2014 v Soči probíhají dle plánovaného harmonogramu. V případě, že obdržíme relevantní oficiální nabídku ze strany TV Nova, určitě ji zvážíme."

Mezinárodní olympijský výbor prodal televizní práva pro příští dvě olympiády dvakrát. Pro volně šířený signál je získala s výjimkou hokeje Česká televize, pro své placené kanály Nova. Může se tak stát, že se například přenosy ze závodů rychlobruslařky Martiny Sáblíkové objeví souběžně v České televizi i na Nova Sport.

Jen na hokej měla Nova exkluzivitu a na ČT se měly objevovat pouze šoty. Ovšem jak to bude v únoru doopravdy?

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze