Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Novák bojuje s černou můrou

18 2000
S y d n e y - Tenista Jiří Novák má problém. Pokud chce vytrvat ve dvouhře olympijského turnaje déle než jedno kolo, musí zvládnout to, co se mu zatím nikdy nepodařilo. Na úvod olympiády se totiž postaví Gianlucovi Pozzimu z Itálie, který je sice na žebříčku o šest míst níž, ale Novák ho ve čtyřech utkáních ještě neporazil. Jak vám bylo, když jste se dozvěděl los? "Pozzi je trošku taková moje černá můra. Budu se snažit to prolomit, udělám všechno, abych vyhrál," říká Novák.

"Mám tady kapitána našeho daviscupového týmu Kukala, se kterým se domluvíme na taktice. Bude to pro mě lepší než na normálních turnajích, kde nesmí tenisty nikdo koučovat."

V čem vám může trenér pomoci?
 Letos v Key Biscayne viděl můj zápas s Pozzim. Nemohl ale stanovit taktiku, protože ho proti mně předtím nikdy neviděl hrát.Po zápase mi řekl svoje. Zkusíme na něj něco vymyslet.

Čím je pro vás Pozzi tak nepříjemný?
 Má styl, který mi nevyhovuje.Myslím si, že umím tenis líp než on. Mám lepší údery a mohu toho daleko víc předvést. Ale na něj to nestačí. Je to hra na hru, styl na styl.

V Sydney se hraje na umělém povrchu Rebound Ace, může to mít na vývoj utkání vliv?
 Je to rychlý povrch, který bude sedět jeho hře. S Pozzim jsem bohužel zatím hrál pokaaždé buď na trávě, nebo na betonu, a na nich to on umí. Kdybychom proti sobě nastoupili na antuce, byl bych ve výhodě já. Ale důležité je, že mám možnost komunikovat s kapitánem.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...Najdete na iDNES.cz