Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Žádný šlágr, ale jsem spokojený, hodnotil padesátku Novák

Petr Novák na trati olympijského závodu na 50 km s hromadným startem. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

23 2014
Krasnaja Poljana (Od našeho zpravodaje) - V olympijském maratonu byl nováčkem, přesto se Petr Novák postaral o nejlepší český výsledek. Specialista na dálkové běhy skončil devětadvacátý, o dvě místa před Lukášem Bauerem. "Splnil jsem si své," usmál se po těžkých padesáti kilometrech.

Dojel jste jako nejlepší z Čechů, co tomu říkáte?
Ty jo, ale žádný šlágr to nebyl...

Jakou jste měl představu?
To jsem komentoval, že jsem dojel jako nejlepší Čech. Já jsem jinak spokojený. Chtěl jsem být do třiceti, takže své jsem si splnil. Ale ostatní kluci určitě spokojení nebudou.

Jak se vám zamlouvalo porovnání s elitou, co jezdí Světový pohár?
Už jsem pár svěťáku jel, ale teď to byl poprvé relativně slušný výkon. Vydržel jsem v balíku čtyři a půl kola. Až na červené pětce, na poslední občerstvovačce, jsem ztratil definitivně kontakt s první skupinou, když jsem se napil jako jediný. Už předtím jsem byl nataženej jako na gumě a už jsem na to neměl. Taky jsem neměnil lyže, to bylo trochu znát. Celkově jsem ale na tom vydělal, protože na tu vodu na trati jsem měl lyže výborný. Jen na sušších místech trochu tahaly za nohy.

Fotogalerie

Co vám tenhle závod napoví do budoucna?
To uvidím až po sezoně. Teď se zase vracím do laufů. Jenom je škoda, že mi zrušili běh Piastow v Polsku. Takže se chystám na finále laufařského poháru na Engadin do Švýcarska. Po sobotním závodu v Americe jsem klesl celkově na 4. místo. Pokusím se zabojovat o bednu v celkovém pořadí.

Vasův běh na rozdíl od Lukáše Bauera nepojedete?
Byl na vážkách, ale ten se do poháru nepočítá a už by toho bylo hrozně moc. Tak ho asi vynechám.

Lukáše jste před jeho premiérou ve Vasově běhu trochu strašil?
Ne, to není potřeba. Z toho závodu má každý respekt a navíc, když je to poprvé, kdy ho pojede. Nevím, jestli se dá hned napoprvé uspět. Lidi říkají, že je to rovina, ale rovina to není. Možná posledních třicet kiláků, ale šedesát předtím jsou kopce.

Za rok se na mistrovství světa pojede klasická padesátka, je to pro vás lákadlo?
To nevím. Nebudu říkat lákadlo, po sezoně se uvidí. Bude záležet na nějaké nabídce od reprezentace. Letos mě celá příprava stála dost peněz. Nemohu si dovolit objíždět svěťáky, mám své povinnosti k partnerům a potřebuji nějaké peníze vydělat, aby mi to zaplatilo sezonu. Takže uvidíme, s čím přijdou.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze