Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Novák: Rakety s trikolórou, ale vypůjčený dres

15 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Rakety má tenista Jiří Novák vyrobené speciálně pro olympijský turnaj a zdobí je česká trikolóra, ale oblečení si musel půjčit od kolegy Tomáše Berdycha. Jeho vlastní výstroj totiž nevyhovuje přísným pravidlům o reklamě. Napůl originální a napůl s vypůjčeným se v Aténách představil skvěle.

Mezi prvními gratulanty byla tenisová legenda Martina Navrátilová, která nastupovala na ústřední dvorec hned po něm. Novák byl ponořen do debaty s novináři, když do něho kolem procházející Čechoameričanka přátelsky šťouchla a zdviženým palcem mo složila hold.

Souhlasíte s tím, že jste odehrál jeden ze svých nejlepších letošních zápasů?
To bych neřekl. Hraju docela slušně celou sezonu, na turnajích jsem předváděl výborný tenis, jen tomu chyběly lepší výsledky. Ale k tomu, co bylo, bych se nechtěl vracet, sem jsem přijel s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek a jsem rád, že jsem udělal první důležitý krok.

Henmana se jste porazil podruhé, předtím to bylo v Davisově poháru. Znovu se tedy potvrdilo, že vám zápasy za reprezentaci svědčí...
Vždycky mě nakopne, když pod mým jménem svítí česká vlajka a já vidím, že nás sledují tisíce fanoušků v celé republice. To se na turnajích nestane, ty sledují jen tenisoví fandové. Pro olympiádu to platí dvojnásob. Je to největší sportovní svátek a koná se bohužel jen jednou za čtyři roky. Člověk jde do zápasu s vědomím, že to může být poslední šance v kariéře hrát takovou soutěž.

Přesto se najde řada tenistů, kteří na olympiádu nejezdí?
To záleží na každém z nás, je to individuální rozhodnutí. Já jsem byl vždycky pro to reprezentovat jak v Davis Cupu, tak olympiádách, a myslím si, že by to tak mělo být.

Do Atén jste si dokonce přivezl rakety ozdobené červenomodrobílou trikolórou...
S tím nápadem přišla firma Völkl, která mi vyrábí rakety, a já jsem to jenom podpořil. Budu s raketami v trikolóře hrát na olympiádě i v Davisově poháru.

Proč jste si k tomu nepořídil i trička s národní symbolikou?
S tím byl problém, protože nám ITF (Mezinárodní tenisová federace - pozn. red.) nebyla schopná říct, jaká jsou pro oblečení pravidla. V mém oblečení mě kvůli reklamě nepustili na kurt, a tak jsem si půjčit výbavu od Tomáše Berdycha. Ještě štěstí, že je stejně velký jako já.

Na kolik kol má Tomáš vybavení?
Já si klidně budu trička prát v rukou a vydržím s tím třeba až do finále.

Porazil jste vysoko nasazeného hráče, a tak máte šanci dojít docela daleko, souhlasíte?
Určitě se ze mě nestal favorit. Čekají mě hráči, kteří jsou v žebříčku ve stejné kategorii jako já. Južného jsem sice teď ve Stuttgartu porazil, ale vždy jsem s ním sváděl ukrutné boje. Zůstávám tedy při zemi a dál pro mě bude důležité každé uhrané kolo.

Český tenista Jiří Novák porazil 15.srpna v prvním kole olympijského turnaje čtvrtého nasazeného Tima Henmana z Velké Británie 6:3 a 6:3.

Český tenista Jiří Novák v zápase prvního kola olympijského turnaje proti čtvrtému nasazenému Timu Henmanovi, kterého porazil 6:3 a 6:3.

Český tenista Jiří Novák v zápase prvního kola olympijského turnaje proti čtvrtému nasazenému Timu Henmanovi, kterého porazil 6:3 a 6:3.Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...Najdete na iDNES.cz