Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Dva v jednom. Také novináři objevili v Soči netradičně řešený záchod

3 2014
Když se před časem objevily zprávy o tom, že v areálu biatlonových soutěží pro nadcházející olympijské hry v Soči byl nalezen "netradičně" řešený záchod, kde v jediné místnůstce jsou dvě ničím neoddělené mísy, ruští organizátoři to důrazně popřeli s tím, že šlo jen o dosud nedobudovanou toaletu. Pár dní před startem her narazili novináři na podobné WC v jednom z oficiálních hotelů.

"Když se o tom tehdy hodně psalo, Rusové říkali: Ach ne, není to tak. Později se na sociálních sítích začalo debatovat o tom, že takových záchodů je spousta. Zejména na místech používaných ruskými dobrovolníky. I pak říkali, není to pravda. A vida, jeden  máme i tady v hotelu," řekla agentuře Reuters zpravodajka listu The Washington Post Cathy Lallyová, která se ubytovala v hotelu Jekatěrinskij Kvartal. A právě v lobby tohoto hotelu se inkriminovaná toaleta nachází.

Podle Rusů jde i v tomto případě o nedopatření. "Mezistěna a dveře budou nainstalovány zítra. Včera byl víkend, nastačili jsme to včas dodělat," okomentoval situaci pracovník hotelové údržby Pavel Osipov. "Omlouváme se hotelovým hostům za způsobené nepříjemnosti. Tato toaleta ještě nebyla dokončena, stane se tak do zítřka," dodal.

Organizátoři her v Soči utratili při jejích přípravách, stavbě sportovišť a další infrastruktury v přepočtu rekordní bilion korun. Pro vedení země v čele s prezidentem Vladimírem Putinem jde o nanejvýš prestižní událost. Podobné zprávy mu zřejmě radost nedělají.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze