Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Novotná chce ve čtvrtfinále překvapit

14 2006
Turín - Česká rychlobruslařka Kateřina Novotná základní cíl na olympijských hrách postupem do čtvrtfinále už splnila, v něm se pokusí na krátké dráze na 500 metrů překvapit. "Chtěla jsem postoupit z rozjížďky. I když díky zdravotním problémům jsem se toho trochu bála. Ale dokázala jsem to, což je dobré," řekla.

Ve středu večer se česká reprezentantka pokusí postoupit dál.

Ve čtvrtfinále ji však nečeká nic lehkého, neboť soupeřkami v boji o dvě volná místa budou mimo jiné medailové aspirantky Korejka Čin Son-ju a Kalyna Robergeová z Kanady.

Přestože do dějiště olympiády přijela Novotná ve čtvrtek, poprvé mohla naplno trénovat až v sobotu. Do té doby měla totiž zablokovanou krční páteř a nemohla otáčet hlavou. "Až v sobotu to polevilo a mohla jsem trénovat. Problémy jsem měla celý týden," řekla Novotná, která si komplikace přivodila zřejmě nachlazením.

V neděli se zdravotní potíže na jejím výkonu neprojevily a Novotná z druhého místa v rozjížďce postoupila mezi nejlepší šestnáctku.

"Pojedu z první dráhy, což je vynikající. Jsou tam ale silné soupeřky. Kanaďanka a Korejka jsou favoritky, poslední Japonku bych poté měla porazit. Když budu mít štěstí a pojedu, tak možná postoupím," uvedla studentka FTVS na Univerzitě Karlově v Praze.
 
I přes dosavadní potíže si Novotná pochvaluje podmínky na turínských sportovištích. "Tolik jako tady jsem si ještě letos nezabruslila. Máme led hodinu a půl, což ani doma nemáme. Prostor je dobrý a kvalitní je i led," dodala Novotná.

V Turíně chce vylepšit své maximum ze Salt Lake City, patnácté místo, které obsadila na trati 1500 metrů.

 

Autoři: ,


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze