Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Novotnou by prý hokejisté na ledě nepředjeli

17 2002
Salt Lake City - Před branami čtvrtfinále skončila na pětisetmetrové trati sedmnáctiletá rychlobruslařka Kateřina Novotná. V shorttracku zajela pětadvacátý čas rozjížděk 47,122 vteřiny. Horší umístění, ale zase o dvě desetiny vylepšený vlastní národní rekord. "V tak nabité konkurenci jsem na postup nemyslela, ale chtěla jsem zajet rekord a ještě pod sedmačtyřicet sekund," naznačila svoje plány. Splnila se jí jen polovina snu, o lepší čas ji připravila drobná kolize s ruskou závodnicí Natalijí Dmitrijevovou hned v první zatáčce po startu.

"Škrtly jsme si o sebe bruslemi, rozhodilo mě to a do konce jízdy jsem v tom plavala. Sílu jsem přitom měla, ale nezvládla jsem to technicky," přiznala Novotná.

Studentka druhého ročníku pražského gymnázia Nad Štolou měla smůlu už při losování rozjížďky, která byla ze všech osmi nejrychlejší. Na Číňanku Wang Čchun-lu nestačila ani držitelka olympijského rekordu Kanaďanka Isabelle Charestová, přestože i ona dokázala svůj zápis z Nagana ještě vylepšit. A do čtvrtfinále postupovaly pouze dvě závodnice. K lepšímu umístění Novotné nepomohly povzbudivé maily z domova, ani písně Daniela Landy a skupiny Kabát, při kterých se prý nejlépe odreaguje.

"V tak gigantické hale a před tolika lidmi jsem ještě nikdy nezávodila," vydechla obdivně drobná, jen metr šedesát měřící česká rychlobruslařka v obří hale Delta Center, kam se najednou vměstná více než šestnáct tisíc diváků. "Minulý rok při kvalifikaci jich tady tolik rozhodně nebylo. Je tu i rychlý led, proto dvakrát škoda, že jsem nedokázala bariéru sedmačtyřiceti vteřin prolomit. Ale mám ještě jednu možnost," připomněla své závěrečné středeční olympijské vystoupení v závodu na jeden kilometr.

Před odjezdem do Salt Lake City si závodnice z Benátek nad Jizerou vytyčila za cíl umístění v první dvacítce v některém ze svých tří startů. Svoje představy už tedy naplnila a vedle své disciplíny má v plánu navštívit  jako divák také další olympijská sportoviště.

"Už jsem se byla podívat na krasobruslařích Beránkové s Dlabolou, rychlobruslení i saních a v neděli se chystám na hokej se Švédy," prozradila program. Právě tým Haška a Jágra obdivuje nejvíc, i když v přímém souboji na oválu by na ní prý nikdo z výběru trenéra Josefa Augusty neměl nárok. "No, tak kolo by měl možná šanci. Ale pak už asi ne," tvrdila se smíchem.


ZOH: Rychlobruslařka Jang A (Čína) získala zlatou medaili v závodu na 500 metrů na krátké dráze, 2. Radanovová (Bul.), 3. Čchun-lu (Čína)... 25. Novotná v národním rekordu 47,122 vteřiny.

Autor:


Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz