Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O Bagačově startu rozhodne arbitráž

15 2000
S y d n e y - Jen málo pravděpodobný je start ukrajinského koulaře Aleksandra Bagače na olympijských hrách v Sydney. Případem bronzového medailisty z Atlanty, který byl na jaře již potřetí ve své kariéře pozitivně testován na dopink, se bude v úterý zabývat arbitráž Mezinárodní atletické federace (IAAF). Jen o tři dny později se má Bagač postavit do koulařského kruhu, aby absolvoval kvalifikaci pro olympijské finále.

V moči třiatřicetiletého atleta bylo začátkem roku zjištěno velké množství anabolického steroidu, ukrajinský svaz jej však omilostnil a přihlásil na olympiádu, protože množství zjištěné v Bagačově vzorku bylo údajně příliš velké, než aby někdo látku použil úmyslně. Svaz si případ vysvětlil jako chybu dopinkové laboratoře. Zveřejněným argumentům Ukrajinců se však všeobecně před arbitráží nedává příliš nadějí na úspěch.

Bagač poprvé uvízl v dopinkových sítích v roce 1989 po Evropském poháru, kdy bylo v jeho těle zjištěno nadměrné množství mužského pohlavního hormonu testosteronu. O osm let později přišel o zlatou medaili z mistrovství světa v Aténách, neboť byl pozitivně testován na stimulant efedrin.

Autor:


Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz