O´Brien je zpátky, chystá se na Dvořáka

14 2000
S a c r a m e n t o - Velkolepý návrat na výsluní plánuje desetibojař Dan O´Brien. Bývalý světový rekordman sice od famózního triumfu na olympiádě v Atlantě dokončil pouze jeden víceboj, přesto hýří sebevědomím. "Nejsem stoprocentně fit, přesto se do Sydney určitě dostanu a chystám se na Tomáše Dvořáka," netají atlet, kterého sužují zdravotní patálie. Loni v červnu prodělal operaci levého kolene a stále ho trápí únovová zranění. V současné době se musí na olympijské hry kvalifikovat, americké mistrovství začíná v pátek.Návrat chystá i Joynerová-Kerseeová

Tam se chystá na pořádný úspěch, nespokojí se s průměrným umístěním. "Chci prostě kvalifikaci vyhrát," věří si. Naposledy se na dráze objevil minulý měsíc při šampionátu univerzity ve Stanfordu. Výsledky byly ale chabé, na 110 metrů překážek i v dálce skončil poslední. Trojnásobný mistr světa nic nevzdává, i v propadáku hledá pozitiva. "Koleno nebolelo, to je dobré," pochvaloval si.

Podle O'Briena bude o olympijském zlatu mezi ním a Dvořákem rozhodovat závěrečný běh na 1500 metrů. Tato disciplína je největší slabinou amerického desetibojaře a několikrát v ní přišel o šanci překonat hranici 9000 bodů, kterou měl před patnáctistovkou na dosah. Ta se v současné době nejvíce přiblížila právě českému sportovci, který fantastickým výkonem 8994 bodů Američanovi uloupil světový rekord. "Mám na to, abych do Sydney jel a vyhrál tam," burcuje se O´Brien.

Autor:

Nejčtenější

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Future recruitment, s.r.o.
Účetní jr.

Future recruitment, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 23 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.cz