Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O první olympijskou medaili pro Mauricius se postaral boxer

Olympijský turnaj v boxu | foto: Reuters

18 2008
Ostrůvek utopený v Indickém oceánu se může těšit na zisk své historicky první olympijské medaile. Pro Mauricius ji vybojoval boxer Bruno Julie, který v nejlehčí váhové kategorii do 54 kg postoupil do semifinále a má jistý minimálně bronz.

Dvacetiletý reprezentant ostrova, proslulého především legendární známkou, bral svůj úspěch téměř jako samozřejmost. "Jsem velmi zkušený a věděl jsem, že vyhraju. S trenérem jsme si řekli, že chceme titul a to také uděláme," prohlásil sebevědomě boxer, kterému vláda záhy slíbila odměnu v přepočtu 600 tisíc korun.

Dalším soupeřem Julieho bude zástupce boxerské velmoci Yankiel Leon z Kuby.

. Výsledky - čtvrtfinále

Do 54 kg: Enchbat (Mong.) - Ikgopoleng (Botsw.) 15:2, Gojan (Mold.) - Kumar (Ind.) 10:3, Julie (Mauricius) - Manzanilla (Ven.) 13:9, Leon (Kuba) - Pečkúm (Thaj.) 10:2.

Do 57 kg: Imranov (Ázerb.) - Torriente (Kuba) 16:14, Djelkhir (Fr.) - Reyes (Mex.) 14:9, Lomačenkov (Ukr.) - Li Jang (Čína) 12:3, Kilic (Tur.) - Čadí (Alž.) 13:6.

Nad 91 kg: Price (Brit.) - Jaksto (Lit.) r.s.c. ve 2. kole, Cammarelle (It.) - Torres (Kol.) 9:5, Čang Č'-lej (Čína) - Myrsatev (Kaz.) 12:2, Glazkov (Ukr.) - Vatáh (Alž.) 10:4.

Autor:


Témata: box na OH 2008
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze