Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O účast na ZOH bojuje i český skeletonista

8 2002
Praha - Skeletonista Josef Chuchla je kandidátem pro účast na zimních olympijských hrách. Jeho jméno figuruje v návrhu nominace Českého svazu bobistů a skeletonistů a předseda Milan Sejkora věří, že plénum Českého olympijského výboru na zasedání 15. ledna jeho účast v Salt Lake City podpoří. Chuchla totiž olympijskou kvalifikaci absolvuje až deset dnů po zasedání členů ČOV.

Chuchla nejezdil závody Světového poháru, účastnil se Evropského poháru a nejlépe skončil čtrnáctý v Altenbergu. Podle Sejkory doposud neměl možnost splnit olympijský limit. "To ho čeká 25. a 26. ledna při Challenge Cupu právě v Altenbergu. Minulý rok tento závod vyhrál, a proto mu věřím a doufám, že plénum jeho účast na olympiádě podpoří," mínil Sejkora.

Nominace bobistů na olympijské hry má již delší dobu jasnou šestičlennou podobu Pavel Puškár, Jan Kobián, Ivo Danilevič, Roman Gomola, Petr Kondrát a Milan Studnička. V Americe mohou čeští bobisté do koryta vpustit dva dvojboby a jeden čtyřbob.

Ze sáňkařů má jistotu olympijské nominace Markéta Jeriová. Účast v Salt Lake si zajistila šestnáctým místem na mistrovství světa ve Svatém Mořici v roce 2000. V návrhu nominace sáňkařské asociace figuruje i předloňský pátý junior světa Michal Kvíčala a dvojice Pavel Krkoška, Robert Hověžák. "Jeriová má jistotu a já bych si přál, aby plénum schválilo i Kvíčalu," řekl Miloslav Kříž, sekretář sáňkařů, který pojede na desátou olympiádu.

Dvojice Krkoška, Hověžák má šanci říct si o případnou nominaci koncem týdne na mistrovství Evropy v Altenbergu. Metou je osmé místo. "Kdyby se jim to podařilo a plénum je schválilo, tak by to pro náš sport bylo milé překvapení," doplnil Kříž.

Návrhy olympijské nominace
Boby:
Danilevič, Gomola, Kobián, Kondrát, Puškár, Studnička.
Skeleton: Chuchla.
Saně: Jeriová, Kvíčala a pár Krkoška/Hověžák.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze