Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O účast na ZOH bojuje i český skeletonista

8 2002
Praha - Skeletonista Josef Chuchla je kandidátem pro účast na zimních olympijských hrách. Jeho jméno figuruje v návrhu nominace Českého svazu bobistů a skeletonistů a předseda Milan Sejkora věří, že plénum Českého olympijského výboru na zasedání 15. ledna jeho účast v Salt Lake City podpoří. Chuchla totiž olympijskou kvalifikaci absolvuje až deset dnů po zasedání členů ČOV.

Chuchla nejezdil závody Světového poháru, účastnil se Evropského poháru a nejlépe skončil čtrnáctý v Altenbergu. Podle Sejkory doposud neměl možnost splnit olympijský limit. "To ho čeká 25. a 26. ledna při Challenge Cupu právě v Altenbergu. Minulý rok tento závod vyhrál, a proto mu věřím a doufám, že plénum jeho účast na olympiádě podpoří," mínil Sejkora.

Nominace bobistů na olympijské hry má již delší dobu jasnou šestičlennou podobu Pavel Puškár, Jan Kobián, Ivo Danilevič, Roman Gomola, Petr Kondrát a Milan Studnička. V Americe mohou čeští bobisté do koryta vpustit dva dvojboby a jeden čtyřbob.

Ze sáňkařů má jistotu olympijské nominace Markéta Jeriová. Účast v Salt Lake si zajistila šestnáctým místem na mistrovství světa ve Svatém Mořici v roce 2000. V návrhu nominace sáňkařské asociace figuruje i předloňský pátý junior světa Michal Kvíčala a dvojice Pavel Krkoška, Robert Hověžák. "Jeriová má jistotu a já bych si přál, aby plénum schválilo i Kvíčalu," řekl Miloslav Kříž, sekretář sáňkařů, který pojede na desátou olympiádu.

Dvojice Krkoška, Hověžák má šanci říct si o případnou nominaci koncem týdne na mistrovství Evropy v Altenbergu. Metou je osmé místo. "Kdyby se jim to podařilo a plénum je schválilo, tak by to pro náš sport bylo milé překvapení," doplnil Kříž.

Návrhy olympijské nominace
Boby:
Danilevič, Gomola, Kobián, Kondrát, Puškár, Studnička.
Skeleton: Chuchla.
Saně: Jeriová, Kvíčala a pár Krkoška/Hověžák.

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz