Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Není důležité zúčastnit se, ale prohrát, řekly si badmintonistky

KURIÓZNÍ ZÁPAS. Badmintonové páry Číny (Wang Siao-li a Jü Jang ve žlutém) a Jižní Koreje (Čung Kjong-un a Kim Ha-na) jsou napomínány, aby se nesnažily za každou cenu prohrát. | foto: Reuters

1 2012
Badminton řeší olympijský skandál, v utkání základní skupiny čtyřhry žen chtěly oba páry kvůli výhodnějšímu postavení do vyřazovacích bojů prohrát. Zápas mezi čínským a korejským duem tak může mít disciplinární dohru.

V závěrečném utkání základní skupiny nejvýše nasazená čínská dvojice Wang Siao-li, Jü Jang hrála proti Korejkám Čung Kjong-un, Kim Ha-na.

Všechny účastnice věděly, že se v případě vítězství dostanou do poloviny pavouka k jinému čínskému páru Tian Qing, Čao Jün-lej, což nechtěly.

TREF TO DO SÍTĚ. Číňanky Wang Siao-li a Jü Jang nasazené v olympijském turnaji

TREF TO DO SÍTĚ. Číňanky Wang Siao-li a Jü Jang nasazené v olympijském turnaji jako číslo jedna se snažily v utkání s Korejkami Čung Kjong-un a Kim Ha-na nenápadně prohrát.

Ani jeden tým se proto nesnažil vyhrát, favorizované Číňanky například jen v prvním setu poslaly devětkrát míček do sítě nebo mimo. Poté, co rozhodčí oba páry napomínal, začaly brát přece jen vážně zápas Korejky a vyhrály 21:11 a 21:14.

"Všechny bych je diskvalifikoval za to, co tady předváděly," rozčiloval se sportovní ředitel Německého badmintonového svazu Martin Kranitz. Komise Mezinárodní badmintonové federace už oznámila, že se bude záležitostí zabývat.

Badminton je v olympijském programu od roku 1992, ale až letos se hrálo skupinovým systémem.

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze