Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Obdivoval Waldnera, nyní mu vzal zlato

25 2000
S y d n e y - Čínský stolní tenista Kchung Ling-chuej před osmi lety hltal v televizi každou technickou finesu či tvrdý protiúder Švéda Jan-Oweho Waldnera a tleskal jeho vítězství na olympijských hrách v Barceloně. V Atlantě už získal zlatou medaili ve čtyřhře a dnes v Sydney dosáhl vrcholu - olympijskou dvouhru vyhrál po triumfu nad kdysi obdivovaným idolem. "Před osmi lety jsem jako dítě seděl u televizní obrazovky a slevoval, jak Waldner získal zlato. Tenkrát jsem ho uctíval, hrál nádherně: Chtěl jsem se mu vyrovnat," řekl Kchung Ling-chuej po pětisetové výhře ve finále.

Čína na olympijských hrách v Austrálii ovládla stupně vítězů, asijská velmoc získala zlato v obou dvouhrách i čtyřhrách. Pouze v mužském singlu proti sobě nestáli čínští zástupci, jejich hegemonii narušil zkušený Waldner.

"Za vším stojí náš důkladný tréninkový systém, který produkuje mnoho skvělých hráčů. Přesto není jednoduché vyhrávat, i když to tak může vypadat," vysvětloval Kchung Ling-chuej.

Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!



Najdete na iDNES.cz