Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Obdivuji Vaška Chalupu, přiznal stolní tenista Korbel

Petr Korbel při kvalifikačním turnaji v Budapešti. | foto: ČTK

15 2008
Současný český nejúspěšnější stolní tenista Petr Korbel se chystá na svoji pátou olympiádu. Přes deset let se drží v absolutní evropské i světové špičce. Při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz prozradil, že jej láká i šestá účast. Hnacím motorem mu je příklad veslaře Václava Chalupy.

Mezi nepsané krále on-line rozhovorů se zařadil stolní tenista Petr Korbel. Sto čtyřicet minut trpělivě odpovídal na dotazy čtenářů. "Těch témat, o kterých by se dalo v souvislosti se stolním tenisem hovořit, je celá řada," řekl po skončení rozhovoru.

Čtenáři vystavěli před Korbela pestrou paletu rozmanitých dotazů z oblasti osobního života, historie jeho sportu, technické stránky stolního tenisu, olympijské problematiky i budoucnosti.

. odpovědi čtěte zde

U řady tázajících vzbudil respekt fakt, že Korbel jede na svoji pátou olympiádu. "Ale rekordmanem nejsem," poukázal zpovídaný. "Persson, Primorac a Saive jedou už pošesté."

Vyrovnat jejich počet startů by se líbilo i českému reprezentantovi, který v minulých dnech získal i motivaci navíc. "Teď mě motivoval Vašek Chalupa! Jede na šestou olympiádu, klobouk dolů!!!" Příští olympiáda by tak mohla znovu přivítat i Petr Korbela. "Kdyby to vyšlo, bylo by to pěkné," dodal mimo rozhovor Korbel.

V Korbelově bohaté kariéře je i jedno velebolavé místo. Čtvrté místo z olympiády v Atlantě. Ve sportu, ve kterém se běžně udělují dvě bronzové medaile... "Mrzí to a moc!"

Do Pekingu si Petr Korbel věří. "Rád bych se probojoval mezi šestnáctku nejlepších, možná i do osmičky," přiznává. Zatímco výsledky na hrách teprve poznáme, další působiště už Korbel zná. Opouští německou Borusii Düseldorf.

"Podepsal jsem na tři roky v belgickém Charleroi," prozradil Korbel s tím, že jeho klub už léta domácí soutěži kraluje a jednoznačnou prioritou pro tým je tak úspěch v Champions League. "Oproti Německu navíc budu mít méně hracích termínů a také smlouva je pro mě lukrativní."

Ve znamení bronzu

Během své kariéry dosáhl letos sedmatřicetiletý Petr Korbel na 17. místo mezinárodního žebříčku ITTF. Do Pekingu pojede na své páté olympijské hry. Nejlepší umístění si přivezl z Atlanty, kde skončil čtvrtý.

Kromě úspěchů na mistrovství Evropy v soutěži družstev (2x bronz) má Korbel i jednu individuální medaili. Na ME 2000 v Brémách vybojoval bronz ve dvouhře.

Účast na letošních hrách si Korbel vybojoval na posledním kvalifikačním turnaji v květnu v Budapešti.

. Předolympijské on-line rozhovory

BUDE

22.7. Filip Ospalý - triatlon
Jaroslav Hatla - jezdectví; bude upřesněno
Kateřina Emmons - střelba; bude upřesněno

BYLO 
* Barbora Špotáková (oštěp)
* Miroslava Knapková (veslování)
* Věra Cechlová (disk)
* Lucie Grolichová (moderní pětiboj) 
* Petr Lazar (dráhová cyklistika) 
* Libor Capalini (moderní pětiboj)
* Lenka Marušková-Hyková (střelba) 
* Kateřina Baďurová (skok o tyči)
* Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek (vodní slalom)
* Václav Chalupa (veslování)
* Lenka Šmídová (jachtink)
* Ondřej Synek (veslování)
* Svatoslav Ton (výška)
* Martin Doktor (kanoistika)
* Jiří Jedlička (plavání)
* Tomáš Dvořák (desetiboj)
* Jitka Antošová, Gabriela Vařeková (veslování)
* Pavel Petřikov (judo)
* Jaroslav Bába (výška)
* Štěpánka Hilgertová (vodní slalom)
* Jan Sychra (střelba - skeet)
* Marek Švec (zápas)
* České basketbalistky

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze