Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Obhájce olympijského zlata havaroval

31 2004
Colorado Springs - Americký zápasník Rulon Gardner se musí na cestě za obhajobou olympijského zlata ze Sydney vyrovnat s další překážkou. Cestou na trénink do Olympijského centra v Coloradu Springs havaroval se svým motocyklem Harley-Davidson. "Nic to nebylo. Jen lehká srážka," bagatelizoval americký klasik situaci v rozhovoru pro agenturu AP.

Zhruba v padesátikilometrové rychlosti narazil Gardnera do automobilu. Přeletěl přes něj, do nemocnice však dorazil pouze s odřeninami levé ruky, ramena, paže a pravé kyčle.

"Kdyby to někdo natočil na video, docela rád bych se na to doma podíval," dodal s úsměvem. Kolize však mohla skončit mnohem hůř: Gardner totiž neměl při jízdě na hlavě ochrannou helmu.

Dvaatřicetiletý obr se na olympiádě v Sydney zapsal do dějin poté, co ve finále váhy do 130 kg porazil legendárního Alexandra Karelina. Ruský bohatýr přitom do té doby v nejtěžší hmotnostní kategorii třináct let neprohrál.

Z Gardnera stala ve Spojených státech sportovní celebrita a pozvání na prestižní televizní vystoupení se mu jen hrnula. Navíc získal Sullivanovu cenu pro nejlepšího amatérského sportovce USA a Americký olympijský výbor ho zvolil sportovcem roku.

Před dvěma lety však měl ve Wyomingu nehodu na sněžném skútru, v hlubokém sněhu se brodil 17 hodin a nohy mu omrzly tak, že mu lékaři museli jeden z prstů amputovat. Přesto se Gardner dokázal na žíněnku vrátit a po rozpačitých začátcích se stal vloni v květnu na domácím šampionátu opět nejlepším americkým řeckořímským zápasníkem.

Autoři: ,


Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz