Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Oblečení pro Atény vyberou sportovci

23 2003
Praha - Jak bude vypadat oblečení českých sportovců na olympijských hrách v Aténách? Do značné míry o tom rozhodnou zástupci z řad samotných olympioniků. "Oblékání a módu mám ráda. Už se těším, až budu u toho. Nikdo mě nemusel přemlouvat," řekla diskařka Věra Pospíšilová-Cechlová, která se teď připravuje v Praze.

Jisté je, že o výrobu společenských obleků nejen pro slavnostní zahájení se postarají v oděvní závod v Prostějově, sportovní kolekce pak dodá firma Adidas.

"Když jsme dostávali oblečení od atletického svazu, tak šlo spíše o pánské kolekce, třeba o trička s límečky, což se mi pro ženy nezdálo úplně vhodné," řekla momentálně nejlepší světová diskařka, vítězka prestižního Grand Prix i jeho finále v Monte Carlu.

Vybírat z několika navrhovaných modelů budou kromě Pospíšilové-Cechlové, odborníků na módu a zástupců Českého olympijského výboru také plavkyně Ilona Hlaváčková, vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová, skifařka Miroslava Knapková,  rychlostní kanoista Martin Doktor a moderní pětibojař Michal Michalík.

"Zatím přesně nevím kdy se akce uskuteční. Ale už jsme se bavili o tom, že nás nebudou příliš časově vytěžovat. Rozhodně mi to neovlivní přípravu na olympijské hry," dodala diskařka, která se bude chystat na olympijský vrchol převážně v Nymburce. Jedná o jarním pobytu ve Spojených státech. "Ale uvidíme, jak to bude s vízy a dalším zařizováním."  

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze