Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

OBRAZEM: 15. dnu olympiády vládla kanadská radost z medailového rekordu

ZNÁMKA PUNKU. Medailový rekord Sovětského svazu byl vyrovnán pořadatelskou Kanadou na curlingu. A že jde o vstup do nové éry, symbolizuje tenhle věrný fanoušek domácího týmu. | foto: AP

28 2010
Třináct zlatých a čtrnáctá na dohled. Kanada žije medailovou žní svých sportovců, hnaných dopředu štědře dotovaným vládním programem. Ale ani země, tolik opěvovaná za skvělou olympiádu, nemá jen jednu tvář...

Jestli hokejisté porazí ve finále Američany, vyrovnaný rekord Sovětského svazu v počtu zimních zlatých bude překonán. O třináctou se ve Vancouveru postarali domácí curleři. Vděčný objekt fotografů, fanoušek vítězného týmu, se dočkal.

Ale olympijský program je skoro vyčerpán a objektivy fotoaparátů zamířily i jinam. Na prezentaci budoucích pořadatelů ZOH ze Soči a také za vancouverská humna. Je to poučný pohled.

KALHOTY PRO KRÁLE. Stříbrní medailisté z curlingového turnaje Norové projevili royalistické cítění a rozhodli se extravagantní kalhoty věnovat svému králi.

KALHOTY PRO KRÁLE. Stříbrní medailisté z curlingového turnaje Norové projevili royalistické cítění a rozhodli se extravagantní kalhoty věnovat svému králi Haraldu V., který se coby velký sportovní fanoušek zúčastnil i vancouverských her. (FOTO: AP)

BOŽSKÝ ALBERTO A JEHO NÁSLEDNÍK. Jaké přízvisko si asi vyslouží nečekaný italský vítěz olympijského slalomu? Co třeba Nepřemožitelný Giuliano?

BOŽSKÝ ALBERTO A JEHO NÁSLEDNÍK. Jaké přízvisko si asi vyslouží nečekaný italský vítěz olympijského slalomu? Co třeba Nepřemožitelný Giuliano? Jméno Razzoli má v každém případě do jména Tomba ještě daleko, ale kdo ví za pár let? (FOTO: AP)

JAKO VĚTRNÝ MLÝN lopatkami, tak mávala Anni Friesingerová-Postmaová končetinami, když vyčerpaná doklouzala do cíle semifinálového závodu týmů.

JAKO VĚTRNÝ MLÝN lopatkami, tak mávala Anni Friesingerová-Postmaová končetinami, když vyčerpaná doklouzala do cíle semifinálového závodu týmů. V tuto chvíli měla v hlavě zmar, ale o pár desítek sekund později se dozvěděla šťastnou novinu o postupu. Finále vyčerpaná rychlobruslařka nejela, ale kolegyně vydřely zlatou medaili i pro ni. (FOTO: AP)

RÝT V ZEMI, tedy v tomto případě ve sněhu, a ne rypákem, nýbrž helmou. To je situace Larse Eltona Myhreho, jenž takto ukončil své slalomové snažení.

RÝT V ZEMI, tedy v tomto případě ve sněhu, a ne rypákem, nýbrž helmou. To je situace Larse Eltona Myhreho, jenž takto ukončil své slalomové snažení. (FOTO: AP)

NEŠŤASTNÉ ČÍSLO. Tahle osmašedesátka už nějak nefunguje. Kdysi slavná cifra, jejímž nejznámějším nositelem je Jaromír Jágr, ve Vancouveru nijak magicky nepůsobila ani na Slováka Milana Jurčinu.

NEŠŤASTNÉ ČÍSLO. Tahle osmašedesátka už nějak nefunguje. Kdysi slavná cifra, jejímž nejznámějším nositelem je Jaromír Jágr, ve Vancouveru nijak magicky nepůsobila. A že neznamená štěstí, pochopil i Milan Jurčina poté, co slovenské dresy odešly z ledu poraženy. V utkání o bronz dali Finové čtyři góly v poslední třetině a bylo jasno. (FOTO: AP)

TYČ MEZI NOHAMA, to je špatně. Kryštof Krýzl se do olympijského slalomu pustil vehementně, ale neustál to. V konečné klasifikaci mu nepatří žádné pořadí.

TYČ MEZI NOHAMA, to je špatně. Kryštof Krýzl se do olympijského slalomu pustil vehementně, ale neustál to. V konečné klasifikaci mu nepatří žádné pořadí. (FOTO: AP)

AU!!! Tak tohle bolelo. Ville Peltonen má sice nakonec bronzovou medaili, ale v tuhle chvíli měl možná kruhů před očima víc než těch pět z olympijské symboliky.

AU!!! Tak tohle bolelo. Ville Peltonen má sice nakonec bronzovou medaili, protože Finové udolali Slováky, ale v tuhle chvíli měl možná kruhů před očima víc než těch pět z olympijské symboliky. (FOTO: AP)

POJĎ NA MOU HRUĎ! Zve Hubertus von Hohenlohe svého soupeře z konce výsledkové listiny Kwameho Nkrumaha-Acheamponga. Monacký šlechtic ani Ghanský plebejec nebyli poslední.

POJĎ NA MOU HRUĎ! Zve Hubertus von Hohenlohe svého soupeře z konce výsledkové listiny Kwameho Nkrumaha-Acheamponga. Monacký šlechtic ani Ghanský plebejec nebyli poslední. Ještě za nimi skončil Erjon Tola z Albánie. (FOTO: AP)

SKRZ PRSTY se dívá Pán ledu Jevgenij Pljuščenko na rozhodčí. V olympijském závodě mu nepřáli, skončil druhý. A tak jim aspoň v exhibici dokázal, jaký je krasobruslař. A jaký že? Inu, ten z lední revue.

SKRZ PRSTY se dívá Pán ledu Jevgenij Pljuščenko na rozhodčí. V olympijském závodě mu nepřáli, skončil druhý. A tak jim aspoň v exhibici dokázal, jaký je krasobruslař. A jaký že? Inu, ten z lední revue. (FOTO: AP)

KDO V TOM MÁ PRSTY? Slalomová tyč! O tu si Lindsay Vonnová pochroumala malíček. Prsty americké olympijské vítězky mimo jiné prozrazují, že v tomto sportu patrně nelze příliš dbát na nehtový tuning.

KDO V TOM MÁ PRSTY? Slalomová tyč! O tu si Lindsay Vonnová pochroumala malíček. Prsty americké olympijské vítězky mimo jiné prozrazují, že v tomto sportu patrně nelze příliš dbát na nehtový tuning. (FOTO: AP)

NESOURODÁ DVOJICE. Tessa Virtueová je oblečena, jak se na galavečer sluší. Scotta Moira by na něj za normálních okolností asi nepustili. Ale tohle je exhibice, tohle jsou kanadské hry. Ergo - vše je dovoleno.

NESOURODÁ DVOJICE. Tessa Virtueová je oblečena, jak se na galavečer sluší. Scotta Moira by na něj za normálních okolností asi nepustili. Ale tohle je exhibice, tohle jsou kanadské hry. Ergo - vše je dovoleno. (FOTO: AP)

TO NENÍ JIŽŇÁK, i když architektura je velmi známá, a nejen z jisté panelákové pražské čtvrti, ale vlastně z celé České republiky. Hory v dálce však napovídají. Ano, uhádli jste, i toto je Vancouver.

TO NENÍ JIŽŇÁK, i když architektura je velmi známá, a nejen z jisté panelákové pražské čtvrti, ale vlastně z celé České republiky. Hory v dálce však napovídají. Ano, uhádli jste, i toto je Vancouver. (FOTO: AP)¨

NIKDO TO TU NEPŘEŽIJE. Slavná slova Jima Morrisona působí mrazivě. Muž na snímku patří ke komunitě vancouverských domorodců, z nichž jeden si tři dny před zahájením her vzal život.

NIKDO TO TU NEPŘEŽIJE. Slavná slova Jima Morrisona působí mrazivě. Muž na snímku, jenž si zpěváka The Doors patrně oblíbil, patří ke komunitě vancouverských domorodců. Jeden z nich, místní umělec, si tři dny před zahájením her vzal život. Snímek mimo jiné dokládá, jak ve Whistleru žijí potomci indiánů. Trochu jiný obrázek, než jak se prezentovali při slavnostním zahájení... (FOTO: AP)

DA SVIDANIJA. Vancouverská olympiáda odeznívá, Soči nastupuje. Prezentace příštího hostitelského města zimních her se nesla ve stínu kritiky ruského premiéra Putina, že sportovci jeho země jsou v Kanadě zklamáním.

DA SVIDANIJA. Vancouverská olympiáda pomalu odeznívá, Soči nastupuje. A svět se má na co těšit. Prezentace příštího hostitelského města zimních her se nesla ve stínu kritiky ruského premiéra Vladimira Putina, že sportovci jeho země jsou v Kanadě zklamáním. Kanaďané se vrhli do medailových žní pod heslem "Vlastnit stupně vítězů". Copak asi vymyslí Putinovci? (FOTO: Michal Sváček/MF DNES)

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze