OBRAZEM: 2. olympijský den byl pro Česko zlatý, biatlon ovlivnilo počasí

POZLACENÉ ČESKÉ RYCHLOBRUSLENÍ. Vítězka Martina Sáblíková v objetí s kolegyní Karolínou Erbanovou | foto:  Michal Růžička, MAFRA

15 2010
Zlato rychlobruslařky Martiny Sáblíkové přezářilo pro české sportovní fanoušky všechny ostatní olympijské události druhého dne zimních her. Biatlonisté opět bojovali proti rozmarům počasí, sáňkařské koryto vyrobilo nejmladšího olympijského vítěze v historii.

Podívejte se na nejdůležitější okamžiky druhého olympijského dne objektivem fotografů deníku MF DNES a světových agentur.

Martina Sáblíková a trenér Novák se radují ze zisku zlaté medaile ze závodu na 3000 metrů na ZOH ve Vancouveru.

V téhle fotce je hodně symboliky. Za úspěchy Martiny Sáblíkové stojí trenér Petr Novák jen lehce v pozadí. Právě on má na jejím vítězství největší podíl. Před lety prohlásil: "Vyrobím pro Česko olympijskou vítězku." Svůj slib splnil. (Foto: AP)

Dojetí v rodině Sáblíkových po zisku zlaté medaile Martiny Sáblíkové na ZOH ve Vancouveru.

Snad nejvíc se fandilo doma u Sáblíků ve Žďáru nad Sázavou. Maminka Martiny při sledování zlatého olympijského závodu plakala dojetím. (Foto: Petr Lemberk/MF DNES)

Felix Loch na dráze závodu sáňkařů ZOH ve Vancouveru.

Ještě o dva roky později než Martina Sáblíková přišel na svět německý sáňkař Felix Loch. Ten se stal nejmladším olympijským vítězem v historii tohoto rychlého sportu. (Foto: AP)

Finiš sdruženářů na ZOH ve Vancouveru. Zleva: Jason Lamy Chappuis, Alessandro Pittin, Johnny Spillane, Todd Lodwick

Napínavý byl finiš závodu sdruženářů, v němž po skoku na středním můstku následoval běh na 10 km. První nakonec dojel do cíle Jason Lamy Chappuis (na snímku vlevo s číslem 5), který získal pro Francii druhou zlatou medaili. (Foto: AP)

Ole Einar Bjoerndalen při závodě biatlonistů na olympijských hrách ve Vancouveru.Francouzský biatlonista Vincent Jay při závodu na 10 km na olympijských hrách ve Vancouveru.Emil Hegle Svendsen po dokončení biatlonového závodu na 10 km na olympijských hrách ve Vancouveru.

V závodě biatlonistů se nevedlo neslavnějšímu z nejslavnějších. Legendární Nor Ole Einar Björndalen se musel spokojit s umístěním na konci první dvacítky. Z této pozice půjde i do stíhacího závodu. (Foto: AP)

To Francie může slavit. Díky nečekanému vítězství Vincenta Jaye má jako jediná země na kontě už dvě zlaté medaile a po druhém dni vede v pořadí národů. V biatlonovém sprintu mužů na 10 kilometrů se vůbec nedařilo favoritům. (Foto: AP)

Závodem totiž zamíchalo počasí. Husté sněžení smíšené s deštěm totiž nahrálo závodníkům s nižšími startiovními čísly, tedy těm, od kterých se toho tolik nečekalo. Výjimkou byl snad jen stříbrný Nor Emil Hegle Svendsen. (Foto: AP)

Trenér Růžička a Jaromír Jágr při tréninku českých hokejistů na OH ve Vancouveru.

To na tréninku české hokejové reprezentace bylo mnohem lepší klima. K tradičně rozesmátému Jaromíru Jágrovi se připojil i trenér Vladimír Růžička. (Foto: AP)

Čínské hokejistky (ve světlém) se proti USA statečně rvaly, přesto odešly s debaklem.
A zatímco chlapi se smáli, mezi ženami zuřila hokejová bitva. Číňanky bojovaly proti favorizovaným reprezentantkám USA srdnatě, přesto si nakonec odnesly debakl 1:12. (foto: AP)
Autor:

Nejčtenější

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Další z rubriky

Český olympijský výbor vydal publikaci Vancouver 2010

Titulní strana knihy Vancouver 2010

Pět dní po skončení zimních olympijských her byla dnes v Praze pokřtěna kniha s názvem Vancouver...

Jak ustát zlato? Vědět, kam jít dál. Poradí si Sáblíková?

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se raduje z vítězství na trati na 5000 metrů. (24. února 2010)

VIDEO Kateřina Emmons měla svůj pozlacený život nalinkovaný podle gynekologa. Hned jak 9. srpna 2008...

Rodina zesnulého sáňkaře dostane peníze z pojistky organizátorů OH

ROZLOUČENÍ. Sestra oplakává svého bratra Nodara Kumaritašviliho, který se zabil při sáňkařském tréninku na olympiádě ve Vancouveru.

VIDEO Rodina tragicky zesnulého gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho dostane finanční pomoc od...

Najdete na iDNES.cz