Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

OBRAZEM: 3. olympijský den přinesl Česku druhou medaili

BLAHOPŘÁL I PREMIÉR. Jan Fischer podává ruku bronzovému olympijskému medailistovi Lukáši Bauerovi. | foto: MF DNES

16 2010
Druhý den byl zlatý, třetí bronzový. Po vítězství rychlobruslařky Martiny Sáblíkové se tentokrát na stupně vítězů dostal běžec na lyžích Lukáš Bauer. Chvíli před jeho závodem na 15 km volnou technikou se dojel ostře sledovaný sjezd mužů, v plném proudu jsou i bruslařské soutěže.

Podívejte se na události třetího olympijského dne tak, jak je zachytili fotografové deníku MF DNES a renomovaných světových agentur.

Vyčerpaný vítěz závodu na 15 km volnou technikou Švýcar Dario Cologna. (15. února 2010)Etiposký běžec Zemichael Robel Teklemariam po závodě na 15 km volnou technikou. (15. února 2010)

Ještě rychlejší než Lukáš Bauer byl vítěz závodu, Švýcar Dario Cologna (na levém snímku). Vítěz padl v cíli k zemi, i přes obrovské vyčerpání se ale usmíval. To etiopský běžec Zemichael Robel Teklemariam měl o dost nižší ambice, jeho výhrou bylo už to, že se zúčastnil zimní olympiády. (Foto: Michal Sváček/ MF DNES - 2x)

Sjezdaři během tréninku odpočívají na vrcholu sjezdovky ve Whistleru

Tohle není hromadný pád na sjezdovce, ale společný odpočinek sjezdařů při tréninku na pondělní odložený závod. (Foto: AP)

NA HRANĚ.Americký sjzdař Bode Miller se svým tradičním agresivním stylem řítí do cíle olympijského závodu. VZHŮRU DOLŮ. Jeden z hlavních favoritů, Nor Aksel Lund Svindal, na trati olympijského závodu.

Právě klání sjezdařů je tradičně jedním z vrcholů zimních olympijských her. Populární americký showman Bode Miller na trati ve Whistleru ostře řezal zatáčky a po velmi povedené jízdě vedl...
(Foto: AP)

... ale pak ho agresivním stylem "předjel" norský lyžař Aksel Lund Svindal (na snímku). Ten nakonec skončil stříbrný, Miller si dojel pro bronz. Zlato urval Švýcar Didier Defago, zatímco jeho krajan a jmenovec Cuche skončil překvapivě bez medaile. (Foto: AP)

TVRDÝ DOJEZD. Švéd Patrik Jaerbyn naráží do ochranné bariéry v cíli závodu sjezdařů.

Lyžování ovšem přineslo i drsné pády. Takhle nepěkně skončila jízda Švéda Patrika Jaerbyna. (Foto: AP)

Juko Kavagutiová padá ve volné jízdě sportovních dvojic.

Bolí ovšem i krasobruslení. Vyprávět by o tom mohla Juko Kavagutiová, která tvrdě dopadla na led při jízdě sportovních dvojic. (Foto: AP)

TVRDÝ NÁRAZ.Němec Samuel Schwarz naráží do bariéry po projetí cílem závodu na 500 m.

A leckdy pěkně bolí i rychlobruslení. Své o tom ví německý závodník Samuel Schwarz, který po sprintu na 500 metrů narazil do ochranné bariéry. Ještě předtím sice stačil projet cílem, do první desítky se ale nevešel. (Foto: AP)

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze