Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

OBRAZEM: 30 důvodů, proč sledovat olympijské hry v Londýně

25 2012
Do zahajovacího ceremoniálu třicátých olympijských her v Londýně zbývají pouze dva dny. Moderní sportoviště v Londýně a jeho okolí už jsou v plném provozu, trénují na nich naděje i velké hvězdy. Jejich příběhy rozzáří sportovní svátek letošního roku. iDNES.cz vybral 30 důvodů, proč sledovat 30. olympijské hry v Londýně.

Největší pozornost fanoušků budou samozřejmě poutat čeští sportovci - ve 133členné výpravě je několik medailových nadějí. Oštěpařka Barbora Špotáková, střelkyně Kateřina Emmons, skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková, střelec David Kostelecký, biker Jaroslav Kulhavý nebo české basketbalistky, ti všichni budou postupně od pátku 27. července do 12. srpna s maximální vervou bojovat o cenné kovy.

Hry budou ve znamení velkých osobností - v centru pozornosti bude jamajský sprinter Usain Bolt, americký plavec Michael Phelps, brazilský fotbalový talent Neymar, postižený jihoafrický běžec Oscar Pistorius nebo americký basketbalový Dream Team.

Představí se 71letý japonský jezdec Hiroši Hokecu, poprvé pod pěti kruhy budou boxovat ženy. A Slováci s napětím čekají, zda bratři Pavel a Peter Hoschschornerovi rozšíří na kanálu pro vodní slalom svou zlatou sbírku na čtyři.

O napjaté sportovní souboje nouze zcela jistě nebude.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze