Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

OBRAZEM: 7. den zimní olympiády ukázal, že sport je hlavně zábavný

TO JE SRANDA, ten curling! Zato fotbal, to je pořádný sport. Kdepak, tohle si Vernon Davis z týmu San Francisco 49ers neříká, je totiž sám dobrý curler a olympijský turnaj si viditelně užívá. | foto: AP

20 2010
Čeští hokejisté porazili Lotyše 5:2 a dali fanouškům radost. Totéž dokázali němečtí curleři překvapivým vítězstvím nad Švýcarskem. Všichni v alpském lyžování jsou rádi, že pád Patricka Järbyna v super-G neskončil tragicky. Drobných radostí a zábavy byly hry opět plné.

Fotografie, pořízené na sportovištích a kolem nich, dokládají, že navzdory drahým vstupenkám se olympijští návštěvníci hlavně baví. Zapomínat ale na to, že skutečnost občas přináší hrůzné momenty, dost dobře nelze. I proto je závěr dnešní malé fotogalerie smutný.

JEZDCI Z APOKALYPSY. Kdysi se tak říkalo italské sjezdařské partě kolem Gustava Thöniho.

JEZDCI Z APOKALYPSY. Kdysi se tak říkalo italské sjezdařské partě kolem Gustava Thöniho. A když se připojí práce ve fotošopu, Jaroslav Babušiak ze Slovenska vypadá jako skutečný přízrak. (FOTO: AP)

JAKO VĚJÍŘ. Vypadají stejně, ale vybrat z nich ten správný pár, to je skoro jako ukázat mezi dvanácti pannami, zahalenými závojem, na Zlatovlásku.

JAKO VĚJÍŘ. Vypadají stejně, ale vybrat z nich ten správný pár, to je skoro jako ukázat mezi dvanácti pannami, zahalenými závojem, na Zlatovlásku. (FOTO: AP)

ITALSKÝ TEMPERAMENT. Partnerské vztahy v zemi, proslulé svými milovníky, ale také exportem slova

ITALSKÝ TEMPERAMENT. Partnerské vztahy v zemi, proslulé svými milovníky, ale také exportem slova "cornuto", jsou občas divoké. A takový je i tanec Federiky Faiellové a Massima Scaliho. (FOTO: AP)

UŽ JSOU ČTYŘI. Jeden z pilonů olympijského ohně se při slavnostním zahájení her nevztyčil. Teď už je vše v pořádku a ostře sledovaný objekt je středem zájmu návštěvníků Vancouveru.

UŽ JSOU ČTYŘI. Jeden z pilonů olympijského ohně se při slavnostním zahájení her nevztyčil. Teď už je vše v pořádku a ostře sledovaný objekt je středem zájmu návštěvníků Vancouveru. (FOTO: AP)

PTAČÍ PERSPEKTIVA. Skokani na lyžích jsou ti poslední, kdo by se z výšky kochali pohledem na krajinu, nebo město pod sebou. I když je výhled nádherný, je zajímají mnohem víc metry a čistota dopadu.

PTAČÍ PERSPEKTIVA. Skokani na lyžích jsou ti poslední, kdo by se z výšky kochali pohledem na krajinu, nebo město pod sebou. I když je výhled nádherný, je zajímají mnohem víc metry a čistota dopadu. (FOTO: Michal Sváček/MF DNES)

HONEM ZAMETAT! Dánská curlerka Madeleine Dupontová posílá kámen a spoluhráčky vyrážejí vpřed

HONEM ZAMETAT! Dánská curlerka Madeleine Dupontová posílá kámen a spoluhráčky vyrážejí vpřed s úkolem zamést mu cestičku. Anebo taky zamést ji kameni soupeřek, který bude vyražen z kruhu. Je to "tak trochu jiný" sport, tenhle curling, ale s krásným názvoslovím. (FOTO: AP)

TO JE TANEC. Pozice, do nichž se občas dostávají nohy krasobruslařů, jsou těžko pochopitelné. V této pozici se ocitly nohy Kamily Hájkové a Davida Vincoura.

TO JE TANEC. Pozice, do nichž se občas dostávají nohy krasobruslařů, jsou těžko pochopitelné. Stačí, když krokuje jednotlivec, natož zapletou-li se brusle páru. Kamila Hájková s Davidem Vincourem, jimž tyto nohy patří, ovšem dokazují, že ten spletenec je vlastně zcela přirozený. (FOTO: AP)

"PRO TURISTY KÝČE" mají všude a podobají se na důkaz pokračující globalizace planety. Těžko říct, zda tuto dívenku asijského typu, fandící Kanadě, jednou uvidíme při rychlobruslařských závodech, nebo se spíš stane pilotkou... (FOTO: AP)

JAVOROVÉ ŠOTÍKY. Jeff Pain je Kanaďan, což mu velí být spřízněn s domácím olympijským publikem, i když nevyhrál. Skeletonu ale už podruhé Kanada vládne, zlatou medaili získal krajan Jon Montgomery.

JAVOROVÉ ŠOTÍKY. Jeff Pain je Kanaďan, což mu velí být spřízněn s domácím olympijským publikem, i když nevyhrál. Skeletonu ale už podruhé Kanada vládne, zlatou medaili získal krajan Jon Montgomery. (FOTO: AP)

VIDÍŠ NĚCO? Finský hokejový divák olympijského turnaje bere doslova rčení, že správný fanoušek má držet palce. Ovšem chce-li za draze zakoupený lístek něco vidět, brýle by měl raději odložit.

VIDÍŠ NĚCO? Finský hokejový divák olympijského turnaje bere doslova rčení, že správný fanoušek má držet palce. Ovšem chce-li za draze zakoupený lístek něco vidět, brýle by měl raději odložit. (FOTO: AP)

VYPADAJÍ STEJNĚ. Ale jakmile se dostanou do vzduchu, záhy se pozná rozdíl. Takhle shora není poznat, že ke skoku se chystá Simon Ammann, zato když olympijský vítěz přistane, jeho kvality jsou nepřehlédnutelné.

VYPADAJÍ STEJNĚ. Ale jakmile se dostanou do vzduchu, záhy se pozná rozdíl. Takhle shora není poznat, že ke skoku se chystá Simon Ammann, zato když olympijský vítěz přistane, jeho kvality jsou nepřehlédnutelné. (FOTO: AP)

TAKY MÓDA. Chrániče rychlobruslařských

TAKY MÓDA. Chrániče rychlobruslařských "dlouhých nožů" mohou vnést do tvrdého soupeření i oddech a úlevu. (FOTO: AP)

JAKO V LASTUŘE. Mlži mají tvrdou chránku jako ochranu před okolním světem. Skeletonisté se naopak musí chránit, aby po dojezdu do cíle nenarazili příliš tvrdě, takže jejich

JAKO V LASTUŘE. Mlži mají tvrdou schránku jako ochranu před okolním světem. Skeletonisté se naopak musí chránit, aby po dojezdu do cíle nenarazili příliš tvrdě, takže jejich "lastura" je pěnová a měkká. (FOTO: AP)

POHŘEBNÍ TRADICE. Příbuzní zesnulého gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho polévají jeho budoucí hrob červeným vínem. V městečku Bakuriani se takto ctí tradice.

POHŘEBNÍ TRADICE. Příbuzní zesnulého gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho polévají jeho budoucí hrob červeným vínem. V městečku Bakuriani se takto ctí tradice. (FOTO: AP)

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze