Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

OBRAZEM: 8. den olympiády fandil i Phelps. Česko má dvě sedmá místa

Lukáš Bauer na olympiádě ve skiatlonu dlouho vedl, ale nakonec doběhl sedmý. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

21 2010
Vancouver (Od zvláštních zpravodajů MF DNES) - Běžkař Lukáš Bauer myslel na vyšší umístění, skokan na lyžích Antonín Hájek může být spokojen. Oba čeští sportovci skončili na sedmém místě. Osmého dne olympiády ve Vancouveru se zúčastnil i fenomenální plavec Michael Phelps, který sledoval rychlobruslařské závody.

Podívejte se na hlavní okamžiky osmého olympijského dne, jak je zachytili fotografové MF DNES a světových agentur.

Lukáš Bauer (vpravo) se slavícími švédy.

ŠVÉDSKÁ RADOST, ČESKÝ SMUTEK. Běžkař Lukáš Bauer odtáhl celou první půlku závodu, nakonec ale do cíle dojel až jako sedmý. Skvělou taktiku totiž ukázali Švédové, hned dva se totiž ve skiatlonu vešli mezi elitní trojici. (FOTO: MF DNES/ Michal Sváček)

Švýcarský skokan Simon Ammann při vítězném olympijském závodě na velkém můstku.

PLACHTÍCÍ VÍTĚZ. Švýcarská skokanská hvězda zatím na olympiádě září, Simon Amman si vyskákal druhé zlato. Po prvním místě na středním můstku na něj nikdo neměl ani na velkém můstku. (FOTO: MF DNES/ Michal Sváček)

Antonín Hájek při svém skoku na velkém můstku na ZOH ve Vancouveru.

NEJLEPŠÍ ČECH. Skokan na lyžích Antonín Hájek na velkém můstku potěšil sedmým místem. Na medailové umístění ztratil jednadvacet bodů. (FOTO: MF DNES/ Michal Sváček)

Lindsey Vonnová při olympijském závodě Super-G na ZOH ve Vancouveru.

DALŠÍ MEDAILE. Na olympiádě není sledovanější lyžařka, Lindsey Vonnová zatím tlak zvládá báječně. Po zlatu ve sjezdu získala v superobřím slalomu bronz. (FOTO: AP)

Americká akrobatická lyžařka Jana Lindseyová při svém skoku na ZOH ve Vancouveru.

VZHŮRU NOHAMA. Ženské akrobatky předváděly v kvalifikaci dechberoucí skoky. Američanka Jana Lindseyová nakonec své fanoušky potěšila, postoupila do finále, byť až ze sedmnáctého místa. (FOTO: AP)

Michael Phelps pozoruje olympijské závody v short tracku na ZOH ve Vancouveru.

LETNÍ HVĚZDA NA ZIMNÍ OLYMPIÁDĚ. Americký plavec Michael Phelps ovládl poslední letní olympiádu v Pekingu, teď podporuje zimní kolegy přímo ve Vancouveru. Apolo Ohno ho potěšil, protože v short tracku získal bronz. (FOTO: AP)

Fanoušci Kanady vytvářejí na curlingu nezvykle bouřlivou atmosféru

POPULÁRNÍ CURLING. Kanaďané curling milují, a tak je hala pro necelých šest tisíc diváků neustále plná. Hlediště připomíná spíš velkou párty než sportovní zápas. Podle zaměstnance haly počet prodaných piv na curlingu trumfne jen hokej. (FOTO: AP)Najdete na iDNES.czmobilní verze