Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

OBRAZEM: Hold mrtvému sáňkaři. Národního hrdinu už oplakávají v Gruzii

ROZLOUČENÍ. Tělo gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho už je v jeho rodném městečku Bakurjani. Tam ho oplakávají příbuzní i známí a tělo bude veřejně vystaveno až do sobotního pohřbu. | foto: Shakh AivazovAP

17 2010
Rodiče zesnulého sáňkaře Nodara Kumaritašviliho už mají tělo svého syna doma v Gruzii. Rakev zahalenou do národní vlajky přijali na letišti v Tbilisi.

Podívejte se, jak lidé v Gruzii oplakávají národního hrdinu, který zemřel v pátek při tréninku na olympijský závod.

Tělo sáňkaře Nodara Kumaritašviliho se dostalo do rodné Gruzie, kde ho celý národ oplakává.

NÁRODNÍ SMUTEK. Rakev s tělem už je v Gruzii, z letadla ji vynesli zabalenou v gruzínské vlajce.

V Tbilisi vzdalo hold jednadvacetiletému olympionikovi množství sportovců i obyčejných lidí. Mezi nimi nechyběl ani olympijský vítěz ve vzpírání Georgij Asanidze.

"Nodarova smrt je velkou ztrátou nejen pro Gruzii, ale pro sport na celém světě. Zaslouží si veškerou úctu za svou hrdinskou smrt," prohlásil.

ROZLOUČENÍ. Příbuzní a známí oplakávají Nodara Kumaritašviliho, který se zabil při sáňkařském tréninku na olympiádě ve Vancouveru.

DOMA. Z letiště tělo sáňkaře převezli do 180 kilometrů vzdáleného rodného městečka Bakurjani, kde bude vystaveno až do sobotního pohřbu.

ROZLOUČENÍ. Otec oplakává svého syna Nodara Kumaritašviliho, který se zabil při sáňkařském tréninku na olympiádě ve Vancouveru.

SMUTNÝ OTEC. Smrt syna oplakává i jeho otec, který se těšil, jak se bude dívat na přenos olympijského závodu. Místo toho se musí se svým dítětem navždy rozloučit.

Kumaritašviliho otec znovu před novináři kritizoval nedostatečné zabezpečení dráhy ve Whistleru, kde jeho syn při tréninku vylétl ze zatáčky a nekontrolovatelně narazil do ocelového nosníku.

"Věděl, že je tam těžká zatáčka, ale nebál se jí. Nebyla to ani jeho chyba," odmítl bývalý sáňkař některé názory z Vancouveru, podle nichž příčinou neštěstí byla jezdecká chyba.

ROZLOUČENÍ. Sestra oplakává svého bratra Nodara Kumaritašviliho, který se zabil při sáňkařském tréninku na olympiádě ve Vancouveru.

ZOUFALÍ PŘÍBUZNÍ. Smrt gruzínského sáňkaře hodně prožívá jeho sestra, stejně jako i ostatní příbuzní. Poslední rozloučení proběhne v sobotu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze