Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

OBRAZEM: Od vyčerpání a nejistoty k radosti aneb Jak Bauer získal bronz

BRONZOVÝ FINIŠ. Lukáš Bauer dobíhá do cíle závodu na 15 km. V závěru dokázal předstihnout Švéda Hellnera a získat bronzovou medaili. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

16 2010
Whistler (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Dorazil do cíle a padl na kolena. Vedle něj už slavili zlatý Cologna a stříbrný Piller Cottrer. Jenže český běžec na lyžích Lukáš Bauer ještě trnul. Získá bronz?

Podívejte se na okamžiky po závodě na 15 kilometrů, jež se změnily v bronzovou radost. Takhle je zachytil Michal Sváček, fotograf Mladé fronty DNES a zvláštní reportér na olympijských hrách ve Vancouveru.

TŘETÍ VZADU. Vítěz závodu Dario Cologna ze Švýcarska a druhý Ital Pietro Piller Cottrer se už radují, zatímco bronzový Lukáš Bauer odpočívá po vysilujícím finiši.

TŘETÍ VZADU. Vítěz závodu Dario Cologna ze Švýcarska a druhý Pietro Piller Cottrer z Itálie už rozdávají úsměvy na všechny strany a radují se. Zato Lukáš Bauer vydechuje po vysilujícím finiši a navíc ještě neví, zda jeho čas bude stačit. Na trati je ještě švédský běžec Marcus Hellner, jenž startoval až za Bauerem.

JELY DOBŘE. Lukáš Bauer s lyžemi, které ho dovezly k zisku bronzové medaile.

JELY JSTE DOBŘE, DÍKY. Už je to jasné, bronz je jeho. A český běžec symbolicky líbá své lyže, které ho dovezly k bronzovým medailím. Na stejných si dojel také pro triumf v prestižním seriálu Tour de Ski. "Je super, že jsem hned v prvním závodě ve Vancouveru splnil cíl a získal medaili," jásal.

BLAHOPŘÁL I PREMIÉR. Jan Fischer podává ruku bronzovému olympijskému medailistovi Lukáši Bauerovi.

BLAHOPŘÁL I PREMIÉR. Závod na patnáct kilometrů sledoval přímo ve Whistleru také předseda české vlády Jan Fischer. Úspěšnému českému reprezentantovi tak gratuloval jako jeden z prvních.

ČESKÁ RADOST.Lukáš Bauer se raduje ze zisku bronzové medaile.

VELKÁ RADOST. "Zlatá bronzová," usmíval se šťastný Bauer. "Mám teď splněno a už to může být jenom lepší. A to pak jde většinou všechno snáz." Bauera ještě čekají ve Vancouveru další závody: v sobotu skiatlon či poslední den her pak maraton na 50 kilometrů klasickou technikou.

MEDAILISTÉ.Tři nejlepší ze závodu na 15 km. Zleva Ital Pietro Piller Cottrer, Švýcar Dario Cologna a Čech Lukáš Bauer.

TI NEJLEPŠÍ ze závodu na patnáct kilometrů volnou technikou. Uprostřed stojí vítěz, švýcarský reprezentant Dario Cologna. Vlevo se raduje italský běžec Pietro Piller Cottrer, jenž skončil na druhém místě. A samozřejmě vpravo bronzový Lukáš Bauer.

Lukáš Bauer stojí na stupních vítězů s bronzovou medailí po závodě na 15 km volnou technikou. (15. února 2010)
S MEDAILÍ. Pár hodin po závodě už se mu houpala na krku. Je to jeho třetí medaile z velké akce: na předchozích hrách v Turíně i na mistrovství světa v lyžování, které loni hostil Liberec, získal stříbro.


Najdete na iDNES.czmobilní verze