Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Obrazem: Připomeňte si momenty pekingské olympiády

Roman Šebrle | foto: Robert Sedmík

7 2009
Olympijské medaile českých střelců, ale i světový rekord jamajského sprintera Usaina Bolta. Nejen velké momenty loňských olympijských her v Pekingu si můžete připomenout na výstavě, jež probíhá ještě v sobotu v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti v rámci sportovního veletrhu s podtitulem Sport pro každého. Autory vystavovaných snímků jsou Robert Sedmík, Jiří Koliš a Eduard Erben.

Desetibojař Roman Šebrle obhajoval v Pekingu olympijské vítězství z Atén, ale v cíli patnáctistovky zvedal ruku Bryana Claye. Zlato totiž bral jeho americký kamarád. Šebrle skončil šestý, chyběla mu špičková forma i zdraví. Třikrát během sezony si natrhl sval. V Číně jej trápil kašel. Světovému rekordmanovi se nepovedlo několik disciplín. "Letos to byl prostě špatný rok. Mám motivaci ukázat, že na to mám," plánoval pak.

Usain Bolt.

Jamajský sprinter Usain Bolt se stal atletickým králem her. Rekordy a zlata se od něj čekaly, ale on všechny odhady ještě předčil. Na stovce vyklusal světový rekord 9,69 vteřiny. Ušetřené síly, které nabíral i díky kuřecím nugetkám, dost možná dal do dvoustovky. Na ní dobil světový rekord 19,30 vteřiny. Třetí zlato a historický zápis v čase 37,10 přidal s jamajskou štafetou.

David Kostelecký

První den her ozdobila střeleckým zlatem ve vzduchovce Kateřina Emmons, druhý pro Česko pozlatil David Kostelecký. V disciplíně trap neminul ve finále ani jednu ránu, v hustém dešti si pak lehl do louže a vychutnával první chvilky triumfu. "Najednou ze mě všechno spadlo a napadlo mě: Teď si chci lehnout na zem. V takový moment emoce člověka vezmou."

Jihoafrická plavkyně Natalie du Toitová.

Jihoafrická plavkyně Natalie du Toitová se řídí heslem: "Životní tragédií není, když na některé cíle nedosáhnete. Životní tragédií je, když nemáte cíle, na které byste chtěli dosáhnout." Ona si i poté, co přišla o nohu, vysnila, že bude závodit proti zdravým na hrách v Pekingu. Dokázala to. V klání na 10 kilometrů skončila šestnáctá.

Autor:


Další z rubriky

Čeští medailisté ze ZOH v Koreji dostanou vyšší odměny, než se čekalo

DVĚ ZLATA. Češka Ester Ledecká ovládla obě disciplíny, ve kterých na hrách v...

Čeští sportovci, kteří přivezli ze zimních olympijských her v Koreji cenné kovy, dostanou vyšší...

Biatlonisté se zlobí, ubyla jim účastnická místa pro ZOH v Pekingu

Štafetový závod biatlonistek na 4x6 kilometrů v olympijském středisku Alpensia....

Zvýšení počtu disciplín na zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022 se dotklo i biatlonu....

Cenu Věry Čáslavské za zásluhy o sport žen získala lyžařka Strachová

Bývalá lyžařka Šárka Strachová s Cenou Věry Čáslavské za mimořádné zásluhy žen...

Pátou laureátkou Ceny Věry Čáslavské, kterou od roku 2014 uděluje Český olympijský výbor za...Najdete na iDNES.cz