Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

OBRAZEM: Takhle vypadají medaile pro londýnské olympijské hry

27 2011
Přesně rok zbývá do zahájení olympijských her v Londýně a organizátoři při velké slávě na Trafalgarském náměstí představili podobu medailí, o které se bude v metropoli nad Temží bojovat.

Byl to jeden z vrcholů slavnostního večera, během něhož londýnský starosta Boris Johnson s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru Jacquesem Roggem pozvali sportovce z celého světa na již třetí olympiádu, kterou britská metropole pořádá. V olympijském areálu na východě města ve Stratfordu britský skokan do vody Tom Daley svým skokem slavnostně otevřel futuristický plavecký areál.

"Zveme na hry 202 olympijských výborů. Zvu sportovce z celého světa. Hodně štěstí, Londýne," prohlásil Rogge. "Budou připraveny silnice, vlaky, hotely, divadla, autobusy, kola a především budou připraveni Londýňané. Na shledanou v Londýně za 365 dní," přidal Johnson. "Zbývá nám rok a můžeme s jistotou říci, že jsme připraveni uvítat svět," dodal.

"Zveme sportovce, diváky a návštěvníky z celého světa, aby přijeli příští léto do Británie - Volá Londýn," prohlásil předseda organizačního výboru Sebastian Coe v narážce na známou znělku zahraničního vysílání BBC. Podle britského premiéra Davida Camerona Londýn za rok uvítá "nejskvělejší hry v nejskvělejší zemi".

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze