Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

OBRAZEM: V 16. dnu olympiády Kanada oslavuje hokejisty a oheň zhasl

Je dozávoděno, medaile jsou rozdány a sportovní hrdinové oslavováni. Olympijské hry ve Vancouveru skončily. | foto: AP

1 2010
Vancouver (Od zvláštních zpravodajů MF DNES) - Kanaďané si splnili sen. Poslední den olympijských her ve Vancouveru se dočkali zlatých medailí v hokejovém turnaji. Naopak Češi se nedočkali. Běžkař Lukáš Bauer v královském běhu na padesát kilometrů na medaili nedosáhl.

Na události posledního olympijského dne se podívejte objektivy fotografů MF DNES a světových agentur.

Český běžec Lukáš Bauer (s číslem 3) na trati olympijské klasické padesátky

NEVYŠLO TO. Běžec na lyžích Lukáš Bauer toužil poslední den po další olympijské medaili. Ve sledovaném závodě na padesát kilometrů se dlouho držel v popředí, ale v závěrečném spurtu nestíhal a skončil dvanáctý. (FOTO: MF DNES/ Michal Sváček)

Norský běžec Petter Northug v čele olympijské klasické padesátky

NORSKÁ SÍLA. Pamatujete, jak před několika dny Petter Northug dohnal ve štafetě čelní skupinku a jen díky němu mělo Norsko stříbro? Teď na sebe upozornil možná ještě víc. Ve finálovém spurtu v závodě na padesát kilometrů na něj totiž nikdo neměl. Zlato pro norského fenoména! (FOTO: MF DNES/ Michal Sváček)

Kanadský hokejista Sidney Crosby se raduje - vstřelil vítězný gól ve finále olympijského turnaje.

ZLATO! Jestli Kanada před olympiádou něco chtěla, bylo to zlato z hokejového turnaje. Poslední olympijský den ho získala. Vítězný gól dal ve finále proti USA Sidney Crosby. (FOTO: MF DNES/ Michal Růžička)

Hokejový tým Kanady se zlatými olympijskými medailemi. (28. února 2010)

ÚSMĚV, MEDAILISTI. Kanaďané dominovali na domácí půdě a stejně jako jejich kolegyně hokejistky se mohli fotit jako olympijští vítězové. (FOTO: MF DNES/ Michal Růžička)

Kanaďané oslavují zlaté medaile hokejistů z olympijských her.

DÍKY, CHLAPCI. Kanaďané hned po triumfu hokejistů začali oslavovat v ulicích, kde zahájili obří párty. (FOTO/ Michal Sváček)

Martina Sáblíková nese českou vlajku při slavnostním ukončení olympiády.

ČESKÁ HVĚZDA. Česko získalo ve Vancouveru šest medailí, rychlobruslařka Martina Sáblíková se postarala hned o tři. Za odměnu nesla českou vlajku při slavnostním ukončení her. (FOTO: MF DNES/ Michal Růžička)

Olympiádu stylově zakončil ohňostroj.

PŮSOBIVÝ OHŇOSTROJ. Olympijské hry ve Vancouveru ukončil ohňostroj odpálený ze střechy haly BC Place, kde se slavnostní ukončení odehrálo. (FOTO: AP)

Olympijský oheň zhasl.

ZAZVONIL ZVONEC a POHÁDKY JE KONEC. Olympijský oheň zhasl, olympijské hry ve Vancouveru skončily. Na příští zimní olympiádu se můžete těšit za čtyři roky, kdy se velkolepá akce přesune do ruské Soči. (FOTO: AP)Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze