Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

OBRAZEM: Medailový olympijský den - zlatá Knapková a bronzová Sýkorová

4 2012
První dokázala přes nepříjemné zranění naplnit očekávání a druhá všechny překvapila. Na začátku druhého týdne olympiády získali čeští sportovci hned dvě medaile. Veslařka Mirka Knapková vybojovala první zlato, střelkyně Adéla Sýkorová má zase bronz.

Dlouho to na olympiádě v Londýně vypadalo, že snad čeští sportovci nezískají žádnou medaili. Jenže to se změnilo a po prvním týdnu už mají na kontě čtyři. Po stříbrných Vavřinci Hradilkovi (kajak) a Ondřeji Synkovi (skif) zazářily dvě ženy.

Knapková byla jednou z favoritek na zlato a jako jediná zatím dokázala předpoklady naplnit. A to přesto, že ji hodně omezovala nepříjemná bolest mezižeberního svalu. Svůj závod ve skifu navíc ovládla jednoznačně.

To od Sýkorové nikdo příliš velké zázraky nečekal. Jenže pětadvacetiletá žena vyletěla už v kvalifikaci, v níž naopak vyhořela mnohem slavnější Kateřina Emmons. Sýkorová se držela na čtvrtém místě, které následně ještě vylepšila.

A pokud jde o medaile, už teď je jistá ještě jedna: tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká se totiž probojovaly do nedělního finále. Vydřou senzační zlato, nebo odejdou se stříbrem?

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze