Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ochrana přírody se zbraní v ruce

17 2000
Shooting centre patří mezi nejdokonalejší stavby Olympijských her 2000 a bude jistě i odkazem do budoucnosti, pro konání lokálních, národních i mezinárodních závodů. V tomto supermoderním středisku se odehrají mezi 13. a 23. zářím střelecké soutěže. Centrum je vzdálená 49 kilometrů od centra Sydney a jeho stavba stála 30 miliónů australských dolarů. Uvnitř si může sednout až 7000 diváků.

Stavba, která byla vytvořena architektem Gazzardem Sheldonem v sobě reflektuje původní australskou architekturu. Hlavní komplex má hladkou, geometrickou střechu, která v nejvyšším bodě dosahuje 9 metrů výšky nad přízemím.

V objektu najdeme 3 olympijské střelnice pětadvacetimetrovou, padesátimetrovou a nejmenší střelnici určenou pro finálové závody.

Jako téměř u všech ostatích objektů, kde se odehrávají olympijské soutěže, je i u schooting centre kladen velký důraz na ekologii. Prvky jako přírodní ventilace a světla, vodní filtry jsou tu samozřejmostí. Nechybí ani sluneční kolektory produkující horkou vodu a nádrže shromažďující dešťovou vodu pro zavlažování. Do stěn každé střelnice jsou vestavěny zvukotěsné materiály a spolu s ostatními prvky zaručují maximální možnou ochranu australské přírody.

Pohled do interiéru Shooting centre

Autor:


Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...Najdete na iDNES.cz