Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ochrana přírody se zbraní v ruce

17 2000
Shooting centre patří mezi nejdokonalejší stavby Olympijských her 2000 a bude jistě i odkazem do budoucnosti, pro konání lokálních, národních i mezinárodních závodů. V tomto supermoderním středisku se odehrají mezi 13. a 23. zářím střelecké soutěže. Centrum je vzdálená 49 kilometrů od centra Sydney a jeho stavba stála 30 miliónů australských dolarů. Uvnitř si může sednout až 7000 diváků.

Stavba, která byla vytvořena architektem Gazzardem Sheldonem v sobě reflektuje původní australskou architekturu. Hlavní komplex má hladkou, geometrickou střechu, která v nejvyšším bodě dosahuje 9 metrů výšky nad přízemím.

V objektu najdeme 3 olympijské střelnice pětadvacetimetrovou, padesátimetrovou a nejmenší střelnici určenou pro finálové závody.

Jako téměř u všech ostatích objektů, kde se odehrávají olympijské soutěže, je i u schooting centre kladen velký důraz na ekologii. Prvky jako přírodní ventilace a světla, vodní filtry jsou tu samozřejmostí. Nechybí ani sluneční kolektory produkující horkou vodu a nádrže shromažďující dešťovou vodu pro zavlažování. Do stěn každé střelnice jsou vestavěny zvukotěsné materiály a spolu s ostatními prvky zaručují maximální možnou ochranu australské přírody.

Pohled do interiéru Shooting centre

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze