Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Odhalen první doping, jméno je tajné

18 2002
Salt Lake City - První dopingový případ se objevil na zimních olympijských hrách v Salt Lake City, jméno provinilce však zatím není známo. Mezinárodní olympijský výbor podle zprávy francouzské tiskové agentury AFP pouze uvedl, že přistiženým není nikdo z medailistů. Další podrobnosti mají být oznámeny během dneška.

Zdroj z MOV podle agentury sdělil, že laboratoře na hrách zaznamenaly první pozitivní výsledek dopingové zkoušky. Jméno ale funkcionáři oznámí pouze v případě, potvrdí-li nález zakázané látky i kontrolní test vzorku B.

Dva dny před zahájením her informovali zástupci mezinárodní lyžařské federace, že ruská běžkyně Natalja Baranovová-Masolkinová měla v lednu pozitivní nález na erythropoietin, a na olympiádě tudíž nesmí startovat.

S dopingovými škraloupy do Utahu přicestovali i estonská lyžařka Kristina Šmigunová a lotyšský bobista Sandis Prusis, oba se však mohli soutěží zúčastnit.

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský krajNajdete na iDNES.cz