Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Odměna skifaře Ondřeje Synka: motorka

Ondřej Synek - Ondřej Synek ve vítězném závodě. | foto: Reuters

15 2008
Na olympiádě bude patřit k velkým českým medailovým nadějím. Skifař Ondřej Synek, vítěz letošního Světového poháru veslařů, si v neděli v Račicích dojel v tréninkovém tempu pro domácí titul. Zaútočí na zlato i v Pekingu?
Doporučujeme Vstoupit do diskuse

"Medaili bych si přál, ale může se stát, že to nevyjde," říkal v cíli račického šampionátu.

Zisk domácího titulu bral Synek jako povinnost. "Titul je dobrý, ale byl to pro mě spíš trénink, než závod naplno," netajil veslař.

Už v úterý se přesouvá na závěrečné předolympijské soustředění na Slapy. Prvního srpna odletí do Pekingu. "Nervózní nejsem. Nechci se svazovat tím, že jsem favorit. Natrénováno mám, snad to přinese dobrý výsledek," věří Synek.

Olympijský vítěz z Atén Nor Tufte a úřadující mistr světa Novozélanďan Drysdale - to budou zřejmě největší soupeři Synka v Pekingu. "A také Angličan Campbell je letos výborný. Do hry o medaili může zasáhnout tak čtyři pět lidí," předpovídá Synek.

Na své první olympiádě v Aténách před čtyřmi lety skončil ve dvojskifu s Dolečkem pátý. "Byli jsme ještě mladí, nevyzávodění. Teď už těch zkušeností mám přece jen více, už mě jen tak něco nerozhází. V Aténách jsme odešli psychicky, teď se cítím docela v pohodě," věří si 25letá česká naděje.

Když mu olympijský závod vyjde, už ví, čím se odmění. "Určitě bych si pořídil nějakou motorku," prozradil milovník rychlých strojů.

Na svou šestou olympiádu pojede ve čtyřiceti letech stříbrný medailista z Barcelony 1992 Václav Chalupa. Ze skifu přesedlal do dvojky s Jakubem Makovičkou, také nově složený pár si v Račicích bez problémů dojel pro mistrovský titul.

"Ve dvojce jsem titul ještě nezískal. Letos se zdá, že je pro mě všechno poprvé. Bolelo to trochu víc, než jsme zvyklí, hodně jsme teď trénovali. Tři týdny jsme ve Štětí na Labi sbírali kilometry, všechno nás bolí. Ale byl to poslední úsek před olympiádou v závodním tempu, snažili jsme se to odjet tak, aby to k něčemu vypadalo," řekl Chalupa.

O aktuální formě olympijské dvojky ale český šampionát nenaznačil nic. "Ukázal jen to, že jsme to v té únavě zvládli. A teď samozřejmě bude záležet na závěrečné přípravě. Teprve na Slapech poznáme, jestli to jede, nebo ne."

Dostat se do finálového závodu. S tímto cílem pojedou Chalupa s Makovičkou do Pekingu. "Pak jsou ještě sny, ale tohle je takový reálný cíl," tvrdí Chalupa.

Že sní o medaili ze své poslední olympiády, není těžké uhádnout. "Udělám pro to všechno," slíbil Chalupa.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze