Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Německo má první dvě medaile z her, zlato obhájil jezdec Jung

Michael Jung z Německa během finále soutěže jednotlivců ve všestrannosti. (9. 8. 2016) | foto: Reuters

9 2016
Jezdci v soutěži všestrannosti vybojovali v Riu premiérové cenné kovy pro Německo. Vítězství z Londýna obhájil Michael Jung, jenž několik hodin předtím pomohl družstvu ke stříbru. Zlato získal tým Francie, pro svou zemi také první z brazilské olympiády.

Čtyřiatřicetiletý Jung potvrdil v závěrečné části soutěže, jež se skládá z drezury, cross country a parkúru, roli největšího favorita. V sedle šestnáctiletého valacha Sama odjel dvě čistá kola a nechal za sebou Francouze Astiera Nicolase a Phillipa Duttona z USA.

Se Samem získal Jung už double v Londýně, ale ke zkušenému koni se letos vrátil až týden předtím, než byla zvířata vypravena na cestu do Ria. Jeho první volba, mladší Takinou, totiž dostal infekci.

Velkým favoritem na zlato byl i německý tým, jenž ale utrpěl na velké světové soutěži první porážku po šesti letech. O šanci na lepší umístění olympijští šampioni z Londýna 2012 a Hongkongu, kde se konaly soutěže v rámci OH v Pekingu 2008, přišli v pondělním cross country. Po něm figurovali na čtvrté pozici a na medailové příčky se vrátili v dnešním parkúru i díky čisté Jungově jízdě.

Francie se v dramatickém vyvrcholení třídílné soutěže také posunula o dvě příčky oproti cross country a navázala na zlato z Atén 2004. Australané vystoupali na třetí pozici po kolapsu Nového Zélandu. Tomu před parkúrem patřilo druhé místo, ale vypadl z medailových pozic, poté co účastník sedmých OH Mark Todd shodil tři překážky.

Jezdectví

Všestrannost

Jednotlivci: 1. Jung (Něm./kůň Sam) 40,90, 2. Nicolas (Fr./Piaf de B'Neville) 48,00, 3. Dutton (USA/Mighty Nice) 51,80, 4. Griffiths (Austr./Paulank Brockagh) 53,10, 5. Burton (Austr./Santano II) 53,60, 6. Johnstone (N. Zél./Balmoral Sensation) 59,30, 7. Todd (N. Zél./Leonidas II) 62,00, 8. Chua Tchien (Čína/Don Geniro) 63,60.

Týmy: 1. Francie (Astier/kůň Piaf de B'Neville, Laghouag/Entebbe De Hus, Vallette/Qing Du Briot Ene Hn, Lemoine/Bart L) 169,00, 2. Německo 172,80, 3. Austrálie 175,30, 4. Nový Zéland 178,80, 5. Británie 252,10, 6. Nizozemsko 252,60, 7. Brazílie 280,90, 8. Irsko 286,40.

Autoři: ,


Další z rubriky

MOV zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci

Ilustrační snímek

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci, kteří jsou...

Boxer Alojan a vzpěrač Sincraian dopovali a přijdou o medaile z Ria

Rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Ruský boxer Michail Alojan a rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian přijdou kvůli dopingu o olympijské...

Odstoupil francouzský šéf vyšetřovací komise MOV, která řeší ruský doping

Guy Canivet

Francouz Guy Canivet, šéf vyšetřovací komise Mezinárodního olympijského výboru (MOV) zabývající se...Najdete na iDNES.cz